Xiaomi'nin Yaklaşmakta Olan Mi Mix 4 İçin En Son Teaser'ı İnce Bir Çerçeve Tasarımını Öne Çıkarıyor

Xiaomi'nin Yaklaşmakta Olan Mi Mix 4 İçin En Son Teaser'ı İnce Bir Çerçeve Tasarımını Öne Çıkarıyor

Xiaomi'nin Yaklaşmakta Olan Mi Mix 4 İçin görüntüler paylaşıldı. Gönderi ayrıca Mi Mix 4'ün 10 Ağustos'ta çıkcağını doğruladı.

Xiaomi'nin Global Ürün Halkla İlişkileri Agatha Tang, en son Mi Mix 4 tanıtımını paylaşmak için Twitter'a gitti. "İnovasyonda yenilik" başlıklı tweet, herhangi bir çentik veya delik içermeyen etkileyici derecede ince bir çerçeve tasarımını öne çıkarıyor. Gönderi ayrıca Mi Mix 4'ün 10 Ağustos'ta kapağı kıracağını da doğruluyor.

ekran-goruntusu-2021-08-05-140645-001.jpg

Selefleri gibi, Mi Mix 4 de tasarım bölümünde sınırları zorlamaya hazırlanıyor. Birden fazla söylentiye göre Xiaomi, ekran altı kamera teknolojisini bir sonraki Mi Mix el cihazıyla piyasaya sürmeyi planlıyor. Marka, 2019'dan beri bu özellik üzerinde çalışıyor. Bir prototip gösterdikten sonra şirket, 2021'de ekran altı kameralı bir telefon çıkarma planlarını açıkladı.

Xiaomi, "görünmez" selfie kamerasını mükemmelleştirme yarışındaki tek marka değil. ZTE, Çin'de ekran altı kameralı Axon 30 5G'yi zaten duyurdu. Ayrıca, Güney Koreli dev Samsung'un yaklaşmakta olan Galaxy Z Fold 3'ü de aynı teknolojiye sahip olacak. Oppo da dün görünmez selfie kamerasının versiyonunu sergiledi.

GSMArena tarafından bildirilen önceki sızıntıya göre, Mi Mix 4'ün arkasında ikincil bir ekran da olabilir. Muhtemelen Mi 11 Ultra'da görülenden daha büyük olacaktır. Qualcomm'un Snapdragon 888 yonga setinden güç alacağı söyleniyor ve 120W hızlı şarj teknolojisine sahip 4.500mAh pile sahip olması bekleniyor. Birkaç gün önce, Ice Universe sayesinde Mi Mix 4'ün ekranını çalışırken izleme şansımız da oldu.

Xiaomi için Mi Mix serisi, donanım yenilikleri için her zaman bir fırlatma aracı olarak çalıştı. 2016 yılında tanıtılan ilk Mi Mix konsepti, Fransız endüstriyel tasarımcı Philippe Starck ile birlikte tasarlandı. Ahize, daha temiz bir tasarım elde etmek için geleneksel kulaklıktan kurtulmak için kemik iletimli sesi seçti. Ayrıca çok ince bir üst çerçeve sunmak için selfie kamerayı sağ alt köşeye taşıdı.

Mi Mix 3, benzersiz manyetik kaydırıcı tasarımının mümkün kıldığı yüzde 93 ekran-gövde oranıyla da manşetlere taşındı. Daha yakın zamanda, seri, tuhaf bir şekilde tasarlanmış Mi Mix Alpha ve Mi Mix Fold akıllı telefonlarını ekledi.