WSJ, Elon Musk'ın Google kurucu ortağının karısıyla ilişkisi olduğunu söyledi

WSJ, Elon Musk'ın Google kurucu ortağının karısıyla ilişkisi olduğunu söyledi

Wall Street Journal'ın haberine göre milyarder Elon Musk'ın, Tesla'ya yatırımcı olan Googe'un kurucu ortağı Sergey Brin'in eski eşi ile ilişkisi olduğu iddia edildi. Uzun zamandır arkadaştılar, ancak Brin ve Nicole Shanahan'ın evliliği, iddia edilen ilişki nedeniyle Ocak ayında boşanmayla sonuçlandı.

WSJ'ye göre, Brin ve Shanahan'ın evliliği, ilişki ortaya çıktıktan birkaç hafta sonra sona erdi. Gazetedeki bir kaynağa göre Brin, mali danışmanlarına Musk'ın şirketlerindeki yatırımlarını satma talimatı vermişti. 2019 yılında şirketten ayrılan Google kurucu ortağı, 2008 yılında Tesla'ya 500.000 dolar yatırım yaptı.

Ayrıca gazete kaynaklarına göre, Musk ve Shanahan arasındaki ilişki, hala birlikte yaşamalarına rağmen, o ve Brin zaten ayrıldığında Aralık 2021'de başlayacaktı. Boşanma mahkemesi belgelerinde, her ikisi tarafından da "uzlaştırılamaz farklılıklar" dile getirildi.

O sırada aktarılan bilgilere göre Musk ve eski kız arkadaşı Grimes da çoktan ayrılmıştı. En sonuncusu taşıyıcı annelik yoluyla dünyaya gelen iki çocukları var.

Musk'ın kısa süre önce, yine milyardere ait bir şirket olan Neuralink'te operasyon ve özel projeler direktörü Shivon Zilis ile ikizleri oldu.

Ayrıca Musk, iş dünyasında yakın zamanda yaşanan bir başka vakada da kilit bir oyuncu. Sosyal ağ Twitter ile 44 milyar dolar değerinde birleşme teklifi sunan milyarder, satın alma işleminden vazgeçti ve şimdi şirket tarafından dava ediliyor. Davanın bu yıl Ekim ayında görülmesi bekleniyor ve Twitter anlaşmayı gerçekleştirmeyi hedefliyor.