Windows'ta Ses Kalitesini İyileştirmeyi Vaat Eden FxSound'a Yakından Bakalım

Windows'ta Ses Kalitesini İyileştirmeyi Vaat Eden FxSound'a Yakından Bakalım

FxSound, Windows'ta ses kalitesini iyileştirmeyi vaat ediyor.

FxSound, ses çalma kalitesini iyileştirmek üzere tasarlanmış Microsoft Windows cihazları için ücretsiz bir ses programıdır.

FxSound, daha önce DFX Audio Enhance adlı ticari bir uygulamaydı, ancak geliştiriciler bunu ücretsiz bir uygulamaya dönüştürmeye karar verdiler.

FxSound kurulumu basittir. Geliştirici web sitesinden en son sürümü indirin ve sisteme yüklemek için yükleyiciyi çalıştırın. Ana arayüz, seçilen ön ayarın yanı sıra mevcut ses çıkış cihazını görüntüler.

FxSound, film izlemek, oyun oynamak, bası güçlendirmek veya video akışı yapmak için ses ön ayarları dahil ondan fazla ön ayar ile birlikte gelir. Bir ön ayar seçimi, FxSound'un arayüzde sağladığı ses ayarlarını değiştirir.

İlgilenen kullanıcılar, geliştirici web sitesinden bonus ön ayarları indirebilir. Rock, country ve 80'ler dahil olmak üzere çeşitli müzik türleri için ön ayarlar indirilebilir.

FxSound, "sesin tınısını, hacmini, uzamsal dengesini ve dinamiklerini hedefleyerek ve işleyerek" Windows cihazındaki ses kalitesini iyileştirmeyi vaat ediyor. Efekt "daha net, daha yüksek, daha derin ve dengeli ses"tir.

Netlik, ambiyans, surround ses, dinamik güçlendirme ve bas güçlendirme için kaydırıcıların yanı sıra bir ekolayzır sağlanır. Bunların her biri değiştirilebilir ve özel ön ayarlar, kullanılmaları gerektiğinde yüklenebilmeleri için yeni ön ayarlar olarak kaydedilebilir.

windowsta-ses-kalitesini-iyilestirmeyi-vaat-eden-fxsounda-yakindan-bakalim.jpg

Kullanımı kolaydır ve ses kalitesi seçilen ön ayara veya yaptığınız değişikliklere göre değişir. Sonuç, sistemin ses cihazları ve ses kaynağı dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlıdır.

FxSound, belirli seslerin kalitesini artırmayı vaat eden birkaç ilginç ön ayara sahiptir. Konuşmayı iyileştirmek için ses ön ayarı, bilgisayar oyunlarında ses kalitesini iyileştirmeyi vaat eden oyun ön ayarı ve medya kalitesini iyileştirmeyi vaat eden birkaç TV ve film ön ayarı vardır.

Program çeşitli kısayolları ve seçenekleri destekler. Varsayılan olarak otomatik olarak yeni bağlı çıkış cihazlarına geçecektir, ancak bu, seçeneklerde devre dışı bırakılabilir. Klavye kısayolları varsayılan olarak devre dışıdır. Programı açmak veya kapatmak, ön ayarları değiştirmek veya klavye kısayollarını kullanarak oynatma cihazlarını değiştirmek için bunları tercihlerde etkinleştirebilirsiniz.

Çalışıyor mu? FxSound, testler sırasında ses kalitesini değiştirdi. Harikalar beklememelisiniz, örneğin düşük kaliteli ses kaynaklarını bir odyofilin rüyasına dönüştürmesi, ancak bazı ön ayarlar ve ayarlar gerçekten de ses çıkışının kalitesini iyileştirebilir.