Windows 11'e Kullanışlı Özellik Geldi

Windows 11'e Kullanışlı Özellik Geldi

Windows 11 çıkalı iki yılı aşkın bir süre oldu. Windows 11'in ardından oldukça başarılı olan işletim sistemi, akıllı telefonlardan alışık olduğumuz birçok özelliği bilgisayarlarımıza taşıdı.

Windows 11 çıkalı iki yılı aşkın bir süre oldu. Windows 11'in ardından oldukça başarılı olan işletim sistemi, akıllı telefonlardan alışık olduğumuz birçok özelliği bilgisayarlarımıza taşıdı. Bu yeni sürüm, akıllı telefonlardakine benzer kullanıcı dostu özelliklerin sayısını artırsa da bazı alanlarda eksik kalıyor. Neyse ki Microsoft bu durumu düzeltmek için elinden geleni yapıyor. Microsoft şu anda Windows 11 Insider Preview'da kullanıcıların Wi-Fi şifrelerini başkalarıyla kolayca paylaşmalarını sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor. İşte ayrıntılar...

En son Windows 11 önizlemesinde nihayet tüm kayıtlı Wi-Fi şifrelerinizi görüntüleyebilirsiniz
Windows 11 çok sayıda kullanıcı dostu özelliğe sahip. Ancak, bunlardan biri kayıtlı Wi-Fi ağlarını ve parolalarını görüntüleyemiyordu. Neyse ki bu durum değişiyor. Microsoft, kullanıcıların kayıtlı tüm Wi-Fi şifrelerini görüntülemelerine olanak tanıyan bir özellik sunan yeni bir Windows 11 Insider Önizleme Derlemesi başlattı.

Daha önce, kullanıcıların Wi-Fi şifrelerini bulmak için üçüncü taraf bir araç kullanmaları veya kayıt defterini incelemeleri gerekiyordu. Bu yeni özellik sayesinde, biriyle paylaşmanız gerektiğinde ya da unuttuğunuzda Wi-Fi şifrelerinizi bulmak artık çok daha kolay. Yakında kullanıcılar çok basit adımları izleyerek Wi-Fi şifrelerini görüntüleyebilecekler.

Kayıtlı Wi-Fi şifrelerinizi görüntülemek için Ayarlar uygulamasını açın ve Ağ ve İnternet > Wi-Fi bölümüne gidin. Bilinen ağları yönet bölümünün altında, bilgisayarınızın geçmişte bağlandığı tüm Wi-Fi ağlarının bir listesini göreceksiniz. Bir ağın parolasını görüntülemek için ağı seçin ve ardından Wi-Fi güvenlik anahtarını görüntüle düğmesine tıklayın. Parola düz metin olarak görüntülenecektir.