Windows 11 Uygulamaları Yenilendi; İşte detaylar

Windows 11 Uygulamaları Yenilendi; İşte detaylar

Windows 11, Hesap Makinesi uygulamasını ve daha fazlasını yeniliyor.

Microsoft, yeni özelliklerle dolu en son Windows 11 önizleme derlemesini kullanıma sunuyor. Hesap Makinesi, Posta, Takvim ve Ekran Alıntısı Aracı gibi popüler, üretkenliği artıran, önceden yüklenmiş uygulamaların tümü, Windows deneyimini daha sorunsuz ve daha rahat hale getirmek için tatlı bir şekilde yenileniyor.

Ancak, güncellenen uygulamalara bir göz atmak istiyorsanız, Windows Insiders programına katılmanız gerekir. Yeni, göz alıcı özelliklerle de oynayabilmek için Windows 11 önizleme yapısını nasıl indirebileceğinizi öğrenmek için burayı tıklayın.

Güncellenmiş Hesap Makinesi uygulaması

7nnbbhwytjckwdpn8yqt8k-1024-80-jpeg-002.webp

Yeni yenilenen Hesap Makinesi uygulaması artık Windows temanızı taklit ediyor. Örneğin, Windows'u karanlık moda ayarladıysanız, Hesap Makinesi uygulaması aynı şeyi yapacaktır - olması gerektiği gibi! Microsoft, Hesap Makinesi uygulamasının, kullanıcıların Hesap Makinesi temasını Windows'un nasıl göründüğünden bağımsız olarak ayarlamasına olanak tanıyan yeni bir uygulama teması ayarına sahip olduğunu ekledi. Başka bir deyişle, Windows açık moddayken Hesap Makinesini karanlık moda ayarlayabilmeniz gerekir.

l7iikkzwkcyaoig4remrhb-970-80-png.webp

"Matematik ödevinizi tamamlamanıza, mali durumunuzu yönetmenize, denklemleri bir grafik üzerinde çizmenize ve analiz etmenize ve cebir, trigonometri ve karmaşık matematik ifadelerini değerlendirmenize yardımcı olacak mükemmel bir araçtır!" Microsoft'un Kıdemli Program Yöneticisi Lideri Dave Grochocki, şunları söyledi:

Güncellenmiş Ekran Alıntısı Aracı

Hesap Makinesi uygulamasına benzer şekilde, Ekran Alıntısı Aracı'nda da uygulamayı Windows'tan bağımsız farklı bir temaya dönüştürebilmeniz için yeni bir uygulama teması ayarı vardır.

7nnbbhwytjckwdpn8yqt8k-1024-80-jpeg-003.webp

Windows 11'in yepyeni Snipping Tool'u, iki uygulamanın en iyi özelliklerini bir araya getiriyor: klasik Snipping Tool ve Snip & Sketch uygulamaları. Windows 11'de ekran görüntüsü almak için kullanıcıların Win + Shift + S klavye kısayolunu kullanmaları gerekecek. Bu kısayol ayrıca, Dikdörtgen Alıntı, Serbest Biçimli Alıntı, Windows Alıntısı ve Tam Ekran Alıntısı dahil olmak üzere çeşitli ekran görüntüsü seçeneklerini barındıran bir ekran alıntısı menüsü açacaktır.

Grochocki, "Bir kez ekran görüntüsü aldıktan sonra, Snipping Tool ek açıklamalar için düzenleme araçları, gelişmiş kırpma ve ekran görüntülerinizi istediğiniz gibi düzenlemek için daha fazlasını sağlar" dedi.

Güncellenmiş Takvim ve Posta uygulamaları

Microsoft, Takvim ve Posta uygulamalarına yumuşak, yuvarlatılmış köşelerden oluşan "Windows 11 görünümünü" eklediğini duyurdu. Redmond merkezli teknoloji devinin, yeni nesil işletim sisteminin yeni görünümünü ve hissini taklit edebilmeleri için her iki uygulamaya da Windows 11 dokunuşunu eklemesinin zamanı gelmişti.

Tüm bu küçük ince ayarların gelecekte başarılı bir işletim sistemi sunumuyla sonuçlanıp sonuçlanmayacağını görmek için sabırsızlanıyoruz.