Windows 11 Kullanım Oranları Güncellendi! İşte Yenİ Rakamlar

Windows 11 Kullanım Oranları Güncellendi! İşte Yenİ Rakamlar

Sadece bir ay öncesine kıyasla, insanların neredeyse iki katı Windows 11'i benimsedi.

AdDuplex, Kasım 2021 ayı için en son anket raporunu bugün yayınladı ve Windows 11 kullanıcı tabanının geçen aydan bu yana neredeyse ikiye katlandığını gösteriyor.

Rapor, hem 10 hem de 11 işletim sistemine sahip 60.000 Windows PC'de yaklaşık 5.000 Windows Store uygulamasına dayanmaktadır. Bugün yayınlanan veriler bir hafta önce 23 Kasım'da alındı ​​ve bu nedenle yüzde o zamandan beri Windows 11'in lehine kayması muhtemel.

Aşağıdaki Kasım 2021 pasta grafiği, rakamın yaklaşık %9'a (GA derlemesi için %8,6 ve Insider derlemeleri için %0,3'e) ulaştığını ve Ekim raporundaki %5,1 rakamını ikiye katlamaya yaklaştığını gösteriyor. İlginç bir şekilde, içeriden öğrenenlerin verileri hemen hemen aynı kaldı, bu da 5 Ekim'deki GA sürümünden sonra pek çok yeni kullanıcının Windows 11 Insider programına kaydolmadığını gösteriyor.

Rakamlar, Windows 11'in yanı sıra, Windows 10 21H2 Kasım güncellemesinin de bilgisayarların yaklaşık %3,7'sine yüklendiğini gösteriyor.

windows-11-kullanim-oranlari-guncellendi-iste-yeni-rakamlar.jpg

windows-11-kullanim-oranlari-guncellendi-iste-yeni-rakamlar-001.jpg

Kabullenmedeki bu iyi artış, Microsoft'un daha önce aldığı "olumlu" kullanıcı geri bildirimleri nedeniyle Windows 11'in dağıtımını hızlandıracağını duyurduğu için makul görünüyor ve muhtemelen bu verilerde bunun bir doruk noktasını görüyoruz.

Orijinal raporda daha fazla ayrıntıyı burada bulabilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.