Windows 11, hesap ayarlarına iyileştirmeler ekliyor

Windows 11, hesap ayarlarına iyileştirmeler ekliyor

Microsoft, Windows 11'in deneme sürümü için işletim sisteminin hesap yapılandırma sayfasındaki bazı iyileştirmeleri vurgulayan yeni bir güncelleme yayınladı. Build 25126, Insider Dev kanalının abonelerine sunuluyor.

Geçen yıl uygulanan abonelik yönetimi, diğer bilgilerin yanı sıra cihazda kullanılan Microsoft 365 hesaplarını ve kullanılabilir OneDrive depolama alanını görüntülemenize olanak tanır. En son geliştirme ile sayfa, sözleşmeli böyle bir hizmeti varsa, sahibinin hesabıyla ilişkili Office sürümlerini de görüntüleyecektir.

Redmond devine göre, derleme, Ayarlar > Hesap bölümüne "Ayrıntıları görüntüle" düğmesini ekleyerek Office 2021 veya Office 2019 için ömür boyu abonelikler hakkında bilgileri görüntülemeyi mümkün kılar. Menüde ayrıca kurulum yapmak da mümkün olacak. paket, uygulamalar, kullanıcıdan ilgi varsa.

Ancak Microsoft, tüm Insider'ların Windows 11 güncellemesinde bulunan bu özelliğe hemen erişemeyeceğini vurgulamaktadır.Şirket, geliştirmeleri tüm Dev Channel üyelerine sunmadan önce, geliştirmelerle ilgili kullanıcı geri bildirimlerini gözlemleyecektir.
hatalar düzeltildi

Her zamanki gibi güncelleme, işletim sistemi kullanıcıları tarafından son haftalarda bildirilen birkaç hata için düzeltmeler içeriyor. Biri, Program Uyumluluk Yardımcısı Hizmetini etkileyen ve en son sürümleri kurduktan sonra CPU kullanımının artmasına neden olandır.

Arama aracını kullanırken bilgisayarın çökmesine neden olan explorer.exe'nin çökmesi ve pci.sys dosyasındaki DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatası da çözüldü. Başlat Menüsü, Kilit Ekranı Özelleştirme ve Görev Yöneticisi'ndeki hatalar bu dosya paketinde düzeltilen diğer hatalardır.

Microsoft web sitesini ziyaret ederek Windows 11 Insider Preview Build 25126'da bulunan yeni özelliklerin, iyileştirmelerin ve hata düzeltmelerinin tam listesine göz atabilirsiniz.