Windows 11 akıllı Copilot eylemlerine ve animasyonlarına kavuşuyor

Windows 11 akıllı Copilot eylemlerine ve animasyonlarına kavuşuyor

Microsoft yavaş ama istikrarlı bir şekilde Windows 11'deki Copilot entegrasyonunu geliştiriyor. Bu hafta başında Dev ve Canary Channel'da yayınlanan 26052 numaralı derleme, kopyalanan metin veya resim hakkında Copilot'a soru sormanın hızlı ve kolay bir yolu olan Copilot eylemlerini tanıttı.

Copilot eylemleri sayesinde Windows 11, yazdıklarınızı izliyor ve bir metni kopyaladığınızda ya da bir resmi sürüklediğinizde küçük bir animasyon oynatarak bunu Copilot'a gönderebileceğinizi ve ondan özetlemesini, açıklamasını ya da başka bir şey yapmasını isteyebileceğinizi belirtiyor. Daha sonra imleci Copilot düğmesinin üzerine getirebilir ve istediğiniz eylemi seçebilirsiniz.

Microsoft, Copilot eylemleri için tamamen animasyonlu bir Copilot simgesi ve çok daha ince nokta şeklinde bir gösterge gibi çeşitli göstergeleri test ediyor. Ayrıca, bildirim alanında herhangi bir hareket olmamasını tercih edenler için de bir seçenek mevcut (Microsoft kısa süre önce Copilot simgesini ekranın sağ alt köşesine taşıdı).