Windows 11 22H2: güncelleme nihayet herkesin kullanımına sunuldu

Windows 11 22H2: güncelleme nihayet herkesin kullanımına sunuldu

Microsoft nihayet Windows 11'in "22H2" olarak adlandırılan ve Windows 11 2022 güncellemesi olarak da bilinen bir sonraki sürümünü yayınladı ve bu sürüm en az Windows 10 2004 veya daha önceki bir sürümü çalıştıran kullanıcılar için isteğe bağlı bir güncelleme olarak sunuluyor.

Beklendiği gibi Microsoft, Windows 11 için ilk büyük güncellemesini Salı günü yayınladı. Yeni özellikler birkaç aydır Insider'lar tarafından kullanılabiliyordu ve artık tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Güncelleme yeni güvenlik, üretkenlik, erişilebilirlik ve oyun özellikleri içeriyor. Özellikle, Başlat menüsü ve görev çubuğu gibi alanları daha fazla yetenekle doldurarak mevcut Windows 11 deneyimini geliştirmeye odaklanan bir avuç yeni özellik ve geliştirme var.

Ne yazık ki, halihazırda detaylandırdığımız yeni özelliklerin tümü hemen kullanıma sunulmayacak. Gerçekten de, dosya gezgini sekmeleri ve görev çubuğu taşması daha sonra gelecek. Microsoft'a göre, daha sonraki bir tarihte, Ekim ayında piyasaya sürülecek.

Windows 11 22H2 nasıl kurulur?

Windows 11 kullanıcıları şimdi Windows Update'e giderek yeni sürümün indirilip yüklenmeyi bekleyip beklemediğini görebilirler. Her güncellemede olduğu gibi, 22H2'nin sunumu da aşamalı bir yaklaşım izliyor; yani güncelleme herkese hemen değil, önümüzdeki birkaç hafta içinde kademeli olarak sunulacak. ABD'li devin büyük bir hata olmadığından emin olması gerekiyor.

Güncellemeyi yapmak için aşağıdaki kılavuzu izleyin:

Başlat menüsünü açın ve Windows Update Ayarları'nı arayın
Güncelleme mevcutsa, görünmesi gerekir.
Ardından İndir ve Yükle'ye tıklayın. Değilse, güncellemeleri kontrol et seçeneğine tıklayın.

Hâlâ Windows 10 kullanıyorsanız, Windows Update aracılığıyla doğrudan 22H2 sürümüne de yükseltebilirsiniz. Ancak, bu sürüm için sistem gereksinimleri değişmedi, bu da geçen yılki Windows 11 sürümü için uygun değilseniz, 2022 güncellemesinin de size sunulmayacağı anlamına geliyor. Bu arada Microsoft, mevcut cihazınız Windows 11 için uygun değilse, Windows 10'un 14 Ekim 2025'e kadar destekleneceğini bilmeniz gerektiğini bir kez daha vurguladı.