Winamp'ı hatırlıyor musun? 2000'lerin Müzik Çaları Geri Döndü

Winamp'ı hatırlıyor musun? 2000'lerin Müzik Çaları Geri Döndü

Winamp 2000'lerin başında çok modaydı, ancak müzik çalardaki geliştirme 2013'te durdu. Şimdi, 2022'de Winamp yeni iyileştirmelerle geri döndü.

Winamp'ı hatırlıyor musun? 2000'li yılların başında moda olan ünlü müzik çalar. Winamp, 2000'li yıllarda tercih edilen MP3 müzik çalardı, çoğumuz müzik dosyalarımızı depolar ve müzik dinlemek için Winamp'ı kullanırdık. Şimdi, Winamp geri döndü! Evet doğru okudunuz 2000'li yılların ünlü müzik çaları geri döndü ama Spotify, Apple Music ve YouTube Music dünyasında bir önemi var mı? Hadi bulalım.

Şimdi, Winamp'ın 2013'te ana şirket AOL'nin akış yükselişinin ortasında yazılım üzerindeki çalışmaları durdurmasıyla kapatıldığı söyleniyor. Ancak, Radionomy adlı başka bir şirket tarafından satın alındıktan sonra, Winamp hala hayatta. Aslında şirket, Windows için 26 Temmuz'da Winamp'ın yeni ve güncellenmiş bir sürümünü piyasaya sürdü ve uygulama, bir zamanlar tanıdığımız ve sevdiğimiz eski Winamp üzerinde birçok iyileştirme ile birlikte geliyor. uygulamayı başlatırsınız. Görünüşe göre bu, son dört yıldır çalışmalar içinde.

Masaüstü uygulaması Winamp, 2000'li yılların başında herkesin sahip olduğu temel bir PC yazılımıydı. Winamp, müzik CD'lerini ve dijital MP3 dosyalarını çalmak için kullanılır. Hatta kullanıcılara müzik CD'lerini MP3 formatına kopyalama ve PC'nize kaydetme seçeneği verdi. Winamp ayrıca uygulamanın içine yerleştirilmiş bir sürü dış görünüm ve görselleştirme de sundu.

Peki, bir zamanlar ünlü olan müzik uygulamasının 2022 sürümünün herhangi bir ilgisi var mı, yoksa 2022 benzeri modern özelliklerle mi geliyor? Kısa cevap? Hayır. 2022 sürümü, günümüz standartlarına göre çoğu kullanıcı için biraz fazla modası geçmiş gelebilir. Kurulum aynı alıştırmayı gerektirir - kullanıcıların müzik kitaplıklarına göz atması ve uygulamanın dosyaları taramasını ve meta verileri indirmesini beklemesi gerekir. Bu, Winamp'ı daha önce kullananların kendilerini evlerinde hissedecekleri anlamına gelir - hatta 2000'lerin temasını uygulamaya geri getiren klasik bir dış görünüm bile vardır.