Whatssapp Web'e Sesli Mesajlar İçin Yeni Özellik Geliyor

Whatssapp Web'e Sesli Mesajlar İçin Yeni Özellik Geliyor

Bu yeni özellik, WhatsApp Masaüstünde sesli notlar kaydederken duraklatmanıza izin verebilir.

Sesli not gönderme yeteneği, insanların WhatsApp'ı bir dereceye kadar kullanma şeklinin oldukça önemli bir yönüdür. Çoğu insanın mesaj yazacak zamanı yoktur ve sesli not göndermek bu konuda işleri biraz daha kolaylaştırabilir. WhatsApp kısa süre önce, kullanıcıların platformu bir masaüstü uygulaması aracılığıyla çalıştırmasına izin verecek şekilde tekliflerini genişletti, ancak bu uygulamanın çoğu zaman sınırlı sesli not kaydetme yetenekleri vardı.

Bununla birlikte, WhatsApp'ın bu özelliği geliştirmeye çalıştığı ve kaydın ortasında duraklatmanıza ve ardından kaldığınız yerden devam etmenize izin verebilecek bir sesli not kaydetme özelliğinin beta testi yaptığı ortaya çıktı. Bu, iOS kullanıcılarının bir süredir yararlanabildiği bir özelliktir ve Android kullanıcıları şimdiye kadar çoğunlukla döngünün dışında bırakılırken, bu özellikten en iyi şekilde yararlanmalarını sağlar. Bu, WhatsApp Desktop benimseme oranlarını büyük olasılıkla artıracak oldukça kullanışlı bir özelliktir. Özellikle Android kullanıcıları, şu anda Android uygulamasının rekabet edebileceğinden daha iyi sesli not kaydetme özelliklerine sahip olduğundan, uygulamayı telefonları yerine masaüstünde kullanmayı tercih etmeye başlayabilir. WhatsApp son zamanlarda sesli not kaydetme özelliğini düzenlemeye çalışıyor.

Bu en son özellik, kullanıcıların sesli notlarını göndermeden önce dinlemelerine izin veren yeni bir güncellemeyi takip ediyor. Anlık mesajlaşma platformunun daha fazla kullanıcının sesli notlardan yararlanmasını istediği oldukça açık, çünkü söz konusu kullanıcıların önümüzdeki yıllarda bu şekilde iletişim kurmayı umduğu tartışılabilir. Bu güncellemenin bir başka nedeni de, WhatsApp'ın masaüstü uygulamasını oldukça yoğun bir şekilde zorlaması, çoğu zaman hala bazı özellikler eklenmemiş olan Android uygulaması pahasına.

whatssapp-webe-sesli-mesajlar-icin-yeni-ozellik-geliyor.png

whatssapp-webe-sesli-mesajlar-icin-yeni-ozellik-geliyor-001.png