WhatsApp'ta Tepkiler için tam emoji klavyesi artık mevcut

WhatsApp'ta Tepkiler için tam emoji klavyesi artık mevcut

WhatsApp, anlık sohbet mesajlaşma programında Tepkiler özelliğini başlattıktan iki ay sonra, kullanıcıların seçtikleri emojilerle tepki vermelerini sağlamak için çok ihtiyaç duyulan tam emoji klavye desteğini nihayet tanıttı. Meta'daki WhatsApp başkanı Will Cathcart, duyuruyu Twitter zaman tünelinde paylaştı.

Reactions for WhatsApp ilk ortaya çıktığında, kullanıcılar beğeni, aşk, gülme, hüzün, sürpriz ve teşekkür gibi birkaç seçkin emoji kullanarak tepki verebiliyordu. Ancak bugünkü duyurudan sonra böyle bir sınırlama yok - kullanıcılar tam emoji klavyesini kullanabilirler. Ek olarak, kullanıcılar emojiyi ilk kez gönderirken nasıl ten tonunu seçtiklerine benzer şekilde, emojilere tepki verirken ten tonlarını seçebilecekler.

whatsappta-tepkiler-icin-tam-emoji-klavyesi-artik-mevcut.jpg

Tepkiler için tam emoji klavye desteği ve cilt tonu bir aydan uzun süredir test aşamasındadır. Bu nedenle, bugünün duyurusu tamamen sürpriz değil. Yine de, beta kullanıcıları ile yalnızca bir aylık testten sonra WhatsApp'ın bir özelliği başlattığını görmek güzel.

Bilmeniz gereken önemli bir bilgi var. WhatsApp, ana emoji bölümünde kullanıcı tarafından kullanılan son cilt tonunu otomatik olarak seçecektir. Tepkiler emojilerinizin ten rengini değiştirmek istiyorsanız ana bölümden değiştirmeniz gerekiyor.

Tam emoji klavye desteği artık yalnızca mobil kullanıcılar için mevcut, ancak Meta'nın sahip olduğu şirketin aynı işlevleri web ve masaüstü gibi diğer platformlara da getireceğini umuyoruz. UWP tabanlı WhatsApp beta ve Web için WhatsApp şu anda yalnızca altı emojiyi desteklemektedir. Umarım, bu yakında değişecek.