Whatsapp'ta Kendi Çıkartmanızı Oluşturabileceksiniz! Whatsapp Sticker Oluşturma Özelliği

Whatsapp'ta Kendi Çıkartmanızı Oluşturabileceksiniz! Whatsapp Sticker Oluşturma Özelliği

Whatsapp'tan gelen açıklamada çıkartmaları artık başka uygulamalara ihtiyaç duymadan oluşturabilirsiniz. Whatsapp sticker oluşturmak artık mümkün olacak. Yeni güncellemenin ne zaman geleceğine dair çeşitli tarihler de paylaşıldı.

Whatsapp, yeni bir güncelleme ile müjdeyi duyurmaya hazırlanıyor. Şu an için Beta sürümünde olan özellik büyük dikkat çekti. Artık kendi çıkartmalarınızı oluşturabileceksiniz. Çıkartmalar bölümünde yer alan önerilen çıkartmaları kullanmak yerine kendinizinkileri yaratabilirsiniz. Bu da daha etkin bir iletişim deneyimini sizlerle buluşturacak. Sevdiklerinizle eğlenceli çıkartmalar üretebilirsiniz. Peki bu güncelleme ne zaman gelecek? Henüz Beta sürümünde olduğu için pek çok kişi neler yaşanacağını merak ediyor. iOS ve Android kullanıcılarının beklentisi yüksek. Dilediğiniz çıkartmayı kimseye ihtiyaç duymadan kendiniz yapabilirsiniz. Normalde bunun için gerekli olan uygulamaları az çok biliyorsunuzdur. Herhangi bir üçüncü parti uygulaması dahi gerekmeden Whatsapp üzerinden işlemleri gerçekleştirme imkanına sahip oluyorsunuz. Peki güncellemenin çıkış tarihi açıklandı mı?

Whatsapp Çıkartma Güncellemesi Tarihi

Whatsapp'ta çıkartma oluşturma güncellemesinin tarihi henüz paylaşılmadı. Sticker olarak da bilinen çıkartmaları normalde karşı taraftan size yollananları kaydederek kendiniz kullanabiliyordunuz. Ancak sıfırdan sizin oluşturabileceğiniz bir sistem yoktu. Whatsapp üzerinde böyle bir hak tanınmıyordu. Haliyle kullanıcılar eksik bir çıkartma deneyimi yaşamaktaydı. Ancak sticker oluşturma işlemi artık bambaşka bir boyuta ulaşacak. Pek çok kişinin merak ettiği güncellemede bazı uygulamalar bundan kötü etkilenebilir. Çünkü Whatsapp'taki eksikliği giderdiği için kullanılan pek çok uygulama bulunuyordu.

wp.jpg

Birkaç Hafta Sonra Yayınlanabilir

Yeni güncelleme birkaç hafta sonra kullanıcılarla buluşabilir. Bu nedenle önümüzdeki aya çok daha farklı bir Whatsapp deneyimi yaşıyor olacağız. Şirketin açıklamaları doğrultusunda bu detayları öğrendik. Ayrıca Beta sürümündeki testler sona erdiğinde artık iOS ve Android kullanıcıları resmi olarak özelliği kullanmaya başlayacak. Son zamanlarda hızlı güncellemelere imza atan Whatsapp, büyük güncellemelere karşı bir hazırlık yapıyor olabilir. E-ticaret üzerine yapacağı dev güncellemeden önce kullanıcıların hoşuna gidebilecek ufak çaplı değişikliklere imza atıyor. Meta'nın Whatsapp üzerindeki çalışmaları dur durak demeden devam etmekte.

Çıkartma Uygulamalarına Son

Çıkarma oluşturmak için kullanılan uygulamalarda da sona gelindi. Çünkü artık onlara ihtiyaç kalmayacak. Bizzat Whatsapp üzerinden gerekli işlemleri halledebileceksiniz. Dilediğiniz bir fotoğrafı kırparak onu sticker olarak sunacaksınız. Mizahi yönüyle de beğenilen çıkartmalar, kullanıcıların eğlenmesi ve kendini iyi hissetmesi için büyük öneme sahip. Kimi zaman derdinizi tek bir görsel ile de anlatmanıza fırsat tanıyor. Ruh halinizi ve olaylara karşı tepkinizi bu şekilde belirtebilirsiniz. Grup içi konuşmalarda farkı daha da ortaya çıkmakta. Eğlenceli anlara sahne olacak bu deneyimi sizler de test edin.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.