WhatsApp'ın Yeni Masaüstü Beta Uygulaması Yeni Gizlilik Ayarları Alıyor

WhatsApp'ın Yeni Masaüstü Beta Uygulaması Yeni Gizlilik Ayarları Alıyor

WhatsApp, Android 2.21.22.7 güncellemesi için WhatsApp beta sürümünü yayınladı. Bu güncelleme, WhatsApp'ın Android tabanlı beta uygulamasına Tepki Bildirimleri ayarlarını getiriyor.

WhatsApp kısa süre önce Masaüstü tabanlı uygulaması için yeni bir beta programı duyurdu. Ve o zamandan beri, Meta'ya ait mesajlaşma uygulaması, platforma yeni özellikler getirmeye çalışıyor. Ve şimdi raporlar, WhatsApp'ın masaüstü tabanlı uygulaması için neler sakladığını ayrıntılı olarak açıkladı.

WhatsApp'ın Masaüstü tabanlı beta uygulamasını kullanan kişiler, uygulamanın gizlilik ayarlarına sahip olmadığını bilirdi. Bu, WhatsApp'ın Masaüstü beta uygulamasının kullanıcılarının, uygulamanın ayarlarını Masaüstü uygulamasından kontrol edemeyecekleri ve mesajlaşma uygulamasının arayüzünde değişiklik yapmak için akıllı telefonlarına (çoklu cihaz modunda bile) dönmeleri gerektiği anlamına geliyor. Şimdi, WABetaInfo, mesajlaşma uygulamasına yaptığı en son beta güncellemesiyle WhatsApp'ın, Masaüstü tabanlı beta uygulamasına gizlilik ayarlarını yaydığını bildiriyor.

Blog sitesi, WhatsApp Desktop beta 2.2146.5 güncellemesinin, Masaüstü uygulaması için WhatsApp beta'ya gizlilik ayarlarını getirdiğini söylüyor.

Blog sitesi tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre kullanıcılar, uygulamanın Son Görülme, Profil Fotoğrafı ve Hakkında bölümlerine ait gizlilik ayarlarını kontrol edebiliyor. Buna ek olarak, WhatsApp kullanıcıları akıllı telefonlarına uygulamanın en son beta sürümünü indirdikten sonra tek bir düğmeyi tıklayarak Okundu Bilgilerini kontrol edebilir, engellenen kişileri yönetebilir ve grup ayarlarına erişebilir. Aynı ekran görüntüsünde WhatsApp, kullanıcılarına WhatsApp for Desktop uygulamasından yapılan aramaların ve gönderilen mesajların şirketin uçtan uca şifreleme tekniği kapsamında olduğunu ve kullanıcıların WhatsApp'ı kullanarak aynı anda dört cihaza kadar kullanabileceğini hatırlatıyor. WhatsApp'ın yeni Masaüstü tabanlı beta uygulaması.

Özellikle, bu yeni gizlilik ayarları yalnızca belirli beta kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Blog sitesi, "Bu gizlilik ayarları WhatsApp hesabınız için mevcut değilse, hesabınız için daha sonraki bir tarihte kullanıma sunulacak" anlamına gelir.

Ayrıca WhatsApp, Android 2.21.22.7 güncellemesi için WhatsApp beta sürümünü de yayınladı. Bu güncelleme, WhatsApp'ın Android tabanlı beta uygulamasına Tepki Bildirimleri ayarlarını getiriyor. Mesajlaşma uygulaması, iOS tabanlı uygulaması için zaten benzer bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu güncelleme ile Android kullanıcıları, diğer WhatsApp kullanıcılarına gönderdikleri mesajların tepkilerini görmek isteyip istemediklerini kontrol edebilecekler. Bu ayar, kullanıcıların Instagram veya Facebook Messenger'da paylaşılan mesajlarda olduğu gibi bir mesaja emoji tepkileri gönderebilecekleri Mesaj Tepkileri adı verilen farklı bir özellikle birlikte çalışacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.