WhatsApp'ın Kaybolan Mesajları Kaydetmenize İzin Verecek

WhatsApp'ın Kaybolan Mesajları Kaydetmenize İzin Verecek

WhatsApp, çeşitli cihazlarda platformlar arası anlık mesajlaşma hizmetiyle bilinir. Platform, başlangıcından bu yana küresel bir favori olmuştur ve şu anda dünya çapında yaklaşık 2 milyar aktif aylık kullanıcıya ev sahipliği yapmaktadır.

Platformun, devasa kullanıcı tabanına uyum sağlamak için güncellemeler ve özellikler sunması şaşırtıcı değil. WABetaInfo'dan gelen raporlar, mesajlaşma platformunun yakında kullanıcılarına sunulabilecek yeni bir özelliği denediğini gösteriyor!

WhatsApp'ta kaybolan mesajlar özelliğini kaç kez kullandınız? Özelliğin 2020'de kullanıma sunulmasından bu yana, platformdaki milyonlarca kullanıcı onu kullandı. Farkında değilseniz, kaybolan mesajlar özelliği, belirli bir zaman diliminden sonra sohbetinizi otomatik olarak temizleyecek bir seçeneği etkinleştirmenize olanak tanır. Başlangıçta yedi günle sınırlıydı; ancak daha sonra, özelliğe daha fazla zaman dilimi ve özelleştirme seçeneği eklendi. Yeni güncellemeye göre platform, kaybolan mesajlar özelliğini etkinleştirdikten sonra sohbetin belirli bölümlerini kaydetmenize izin veriyor gibi görünüyor. En son güncelleme, bir mesajı kaydetmek için bir dizi karmaşık adımdan geçmenizi gerektirmez. Belirli bir sohbet için kaybolan mesaj özelliğinin açık olduğunu varsayalım. Konuşmanın ortasında, daha sonra ihtiyaç duyabileceğiniz veya gerekmeyebilecek önemli bir bilgi parçası alırsınız. Bu durumda, söz konusu metni kaydedebilirsiniz ve geri kalanı her zamanki gibi silinecektir. Bu özellik her türlü durum için kullanılabilir ve önemli bilgilerle sınırlı değildir. Bu bir şaka, duygusal bir metin veya sadece kaydetmek istediğiniz bir mesaj olabilir.

Bu özellik birçok kişi için yeni olsa da bazıları platformun sunduğu önceki güncellemede fark etmiş olabilir. Özelliği açıp kapatmış olabilirsiniz. Ancak son gelişmelerde tamamen kayıtlı mesajlara ayrılmış bir sekme olduğu görülüyor. Kaydedilen mesajlara erişmek de zor değil. Bir kullanıcının iletişim bilgilerine erişmesi gerekecek ve Kept Messages adında yeni bir bölümle karşılaşacaklar. Kullanıcı bir kez tıkladığında, sohbetin tamamı boyunca kaydettiği tüm mesajlara erişebilecek. Bu özellik, kişiye özel olması ve tüm mesajları tek bir yerde saklamaması nedeniyle yıldızlı mesajlardan farklıdır. Özelliğe ilişkin bilgiler, WhatsApp web'deki en son değişikliklerden geliyor; ancak bunların yakında Android ve iOS'un beta sürümünde sunulabileceği bildiriliyor.

Platformdan resmi bir güncelleme ve özelliğin kullanıma sunulmasıyla ilgili bir zaman çizelgesi olmadığı için, gerçekten WhatsApp'ın bir parçası olup olmayacağı belli değil. Şimdilik, kaybolan mesajlar özelliğinden yararlanabilirsiniz!