WhatsApp'ın Gelecekteki Güncellemesi, Sohbetlerin ve Grupların Filtrelenmesini İçerebilir

WhatsApp'ın Gelecekteki Güncellemesi, Sohbetlerin ve Grupların Filtrelenmesini İçerebilir

Wabetainfo'nun yakın tarihli bir raporu, Whatsapp'ın diğerleri arasında sohbetleri ve grupları filtreleme olasılığına ışık tuttu.

Tersine mühendislik teknolojisinin yardımıyla, WhatsApp kodunda yakında bir güncelleme olasılığına işaret eden kanıtlar tespit edildi.

İşlev, daha eski bir sürümde kullanıma sunulduktan sonra WhatsApp Business hesapları için zaten mevcut olsa da, WhatsApp, özelliğin standart hesabın ayrılmaz bir parçası olma zamanının geldiğini düşünüyor gibi görünebilir.

Bu nedenle, iOS, Android ve hatta masaüstü kullanıcıları için gelecekteki bir güncellemenin parçası olarak ilerlemesini bekliyoruz.

Geçen yıl, WhatsApp'ın yalnızca işletme hesaplarını hedefleyen bir dizi arama filtresi yayınladığını gördük. Bu filtreler, belirli sohbetleri bulma sürecini yumuşatmak için vardı, çünkü süreyi kısalttı ve hareket halindeki kullanıcılar için kolaylık sağladı.

Ancak bu yalnızca işletmelerle sınırlı olduğu için standart kullanıcılar bundan yararlanamadı. Bu nedenle, gelecekteki değişikliği yakında görmek heyecan verici. Tam olarak nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, pek de zor değil.

Kullanıcılar arama çubuğuna dokunduklarında filtre düğmesi kullanıma hazırdır. Ve faydalar söz konusu olduğunda, artık okunmamış sohbetleri, grupları, kişilerinizi ve hatta tamamen yabancıları bulabilirsiniz.

Bu filtre ilavesi, belirli metinleri veya sohbetleri aramadığınız durumlarda bile her zaman mevcut olacaktır.

WABetaInfo tarafından hazırlanan raporda, yeni güncellemenin ne zaman ve hatta ne zaman kullanıma sunulacağını bekleyebileceğimizden bahsetmedi. Bu nedenle, sadece ona dikkat etmemiz gerekecek. Ve o zamana kadar, WhatsApp Business hesaplarında bulunan aynı özellik olduğu için çevrimiçi demoları inceleyerek nasıl çalıştığını görebilirsiniz.