WhatsApp'ı Geride Bırakan En İyi 5 Telegram Özelliği!

WhatsApp'ı Geride Bırakan En İyi 5 Telegram Özelliği!

Telegram, gizli gönderme, mesajları tarihe göre silme, WhatsApp içi boş metin tanıma gibi belirli özelliklere sahiptir.

WhatsApp, dünya genelinde en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biridir. Ancak popülerlik bazen kullanıcılar için en iyi özelliklere dönüşmeyebilir. WhatsApp'ın Telegram, WeChat, Signal gibi özellikleri sizi şaşırtacak şekilde WhatsApp'tan yoksun, kullanıcılarını zor durumda bırakan birkaç rakibi var. Burada size Telegram'da bulunan ancak WhatsApp'ta olmayan bir dizi özellik sunuyoruz. Bu özelliklerin yakın zamanda Telegram özellikler listesine eklendiği belirtilebilir.

Telegram, bir blog yazısında, artık başkalarının gruplara ve kanallara içerik kaydetmesini önlemek için araçlar, belirli tarihlerdeki mesajları silme yeteneği, kullanıcıların bağlı cihazlarını yönetmenin yeni yolları, herkese açık gruplarda gizli veya anonim gönderiler sunduğunu söyledi. kanalınız adına ve daha fazlası.

WhatsApp'ı geride bırakan telegram özellikleri:

1. İleti iletmeyi kısıtlayın:

İçeriklerini yalnızca üyelere özel tutmak isteyen Telegram Grubu ve Kanal sahipleri, sohbetlerinden mesaj iletmeyi kısıtlayabilir, bu da ekran görüntülerini önler ve gönderilerden medya kaydetme özelliğini sınırlar. Kullanıcıların mesajları iletme yeteneğini değiştirmek için Grup veya Kanal Bilgileri sayfasını > Grup / Kanal Türü > İçeriği Kaydetmeyi Kısıtla'yı açın.

2. Mesajları tarihe göre silin:

Telegram kullanıcıları, herhangi bir zamanda bir konuşmadaki herhangi bir mesajı silebilir. Bu güncelleme ile herhangi bir bire bir sohbette belirli bir gün veya tarih aralığındaki sohbet geçmişini temizleyebilirsiniz. Takvimi açmak için, sohbette gezinirken açılan tarih çubuğuna dokunun ve ardından hangi günlerin temizleneceğini seçin. Tarihe göre geçmişi temizlemenin şu anda yalnızca bire bir sohbetlerde işe yaradığını, ancak herhangi bir sohbetteki mesajların gönderildikten bir gün, hafta veya ay sonra otomatik olarak silinecek şekilde ayarlanabileceği belirtilebilir.

3. Herkese açık gruplarda anonim veya gizli gönderiler:

Herkese Açık Gruplar ve Kanal Yorumları, binlerce üyesi olan büyük topluluklarda herhangi bir konunun tartışılmasına olanak tanır. Telegram, bu sohbetlerde mesaj gönderirken kanal olarak görünme özelliğini ekledi. Mesaj çubuğunun yanındaki profil resmine dokunun ve kanallarınızdan birini seçin - bundan sonra göndereceğiniz mesajlar kişisel hesabınızın yerine kanalın adı ve fotoğrafı ile birlikte görünecektir. Kanalınız olarak paylaşımda bulunurken, mesaj balonlarınızın üst kısmında kanal adını da göreceksiniz.

4. Bağlı cihazları yönetin:

Telegram'ı tüm cihazlarınızda aynı anda kullanabilirsiniz ve Cihazlar menüsü, hesabınızın nerede oturum açacağını kontrol etmenize yardımcı olur. Telegram, bir masaüstü cihazını hızlı bir şekilde bağlamak için yeni bir düğme ve bir süre sonra etkin olmayan cihazlardan otomatik olarak çıkış yapmak için bir ayar ekledi. zaman. Daha fazla bilgi görüntülemek ve aramaları veya yeni Gizli Sohbetleri kabul edip edemeyeceğini değiştirmek için listedeki herhangi bir cihaza dokunun.

5. iOS 13+ üzerinde Metin Tanıma :

iOS 13 ve üzeri cihazlarda, Telegram sohbetlerindeki fotoğraflar için Metin Tanıma (Canlı Metin) etkinleştirilir ve klavyenize dokunmadan hızlıca seçmenize, kopyalamanıza ve arama yapmanıza olanak tanır. Bu görüntü tanıma, tamamen cihazınızda güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.