WhatsApp'a yeni metin biçimlendirme seçenekleri geliyor

WhatsApp'a yeni metin biçimlendirme seçenekleri geliyor

WhatsApp, sohbet deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bugünden itibaren bazı yeni metin biçimlendirme seçeneklerine kavuşuyor.

Bundan önce zaten kalın, italik, üstü çizili ve tek aralıklı yazılar kullanabiliyordunuz.

Ancak eklemeler, artık Android, iOS, Web ve Mac'te kullanılabilen madde işaretli listeler, numaralı listeler, blok alıntılar ve satır içi kod biçimlendirmeyle yepyeni bir fırsatlar dünyasının kapılarını açıyor. Bunlar daha önce test aşamasındaydı.

Bu biçimlendirme seçeneklerini nasıl kullanabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde anlatılmaktadır. Gördüğünüz gibi ihtiyaç duyulduğunda hepsini çağırmak çok kolaydır.

Madde işaretli bir liste için, metninizin önüne "-" sembolünü ve ardından bir boşluk koyun ve ardından durulayıp tekrarlayarak listeye daha fazla öğe eklemeye devam edin. Aynı şey numaralı listeler için de geçerlidir, ancak bu durumda sayıyı ardından bir nokta ve boşluk eklersiniz - şöyle: "1." Ve sonra "2. " vb.

Blok alıntılar için ihtiyacınız olan tek şey ">" sembolü ve ardından bir boşluktur ve bundan sonra blok alıntı olacaktır. Son olarak, satır içi kod girmek istiyorsanız metni "`" ile sarmanız yeterlidir - `işte bir örnek'.