WhatsApp Yeni Özelliği DUYURDU: 'Benden Sil' Özelliğini Geri Alma Seçeneği Getirdi

WhatsApp Yeni Özelliği DUYURDU: 'Benden Sil' Özelliğini Geri Alma Seçeneği Getirdi

WhatsApp Yeni Özelliği DUYURDU: 'Benden Sil' Özelliğini Geri Alma Seçeneği Getirdi

WhatsApp, kullanıcıların gönderdikleri veya aldıkları mesajların kopyalarını silmelerine olanak tanıyan 'Benden sil' seçeneğine geri alma özelliği getirdi. WhatsApp, "Benden sil" seçeneği ile mesajı sildiğinizde 5 saniye boyunca "Geri al" seçeneği görülecek, yazıya tıklamamanız halinde mesaj sadece sizden silinecek.

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, pek çok kullanıcının yanlışlıkla tercih ettiği seçenek için ikinci bir şans sunmaya başladı.

WHATSAPP "BENDEN SİL" SEÇİMİ GERİ ALINABİLECEK

Meta'nın sahibi olduğu WhatsApp'ın yeni duyurduğu "geri alma özelliği" ile kullanıcılar 'Benden Sil' seçeneğini kullanarak yanlışlıkla silinen mesajları geri alabilecek.

WHATSAPP "BENDEN SİL" VE GERİ ALMA SEÇENEĞİ NASIL KULLANILIR?

Telefonunuzdan gönderdiğiniz veya aldığınız mesajların sizdeki kopyalarını silebilirsiniz. Mesajları kendinizden silmeniz, alıcılarınızın sohbetlerini hiçbir şekilde etkilemez. Bu kişiler sildiğiniz mesajları kendi sohbet ekranlarında görmeye devam eder.

Artık "Benden sil"i seçtiğinizde, mesaj kalıcı olarak silinmeden önce 5 saniye içinde Geri al’a tıklayarak bu işlemi geri alabilirsiniz.

- WhatsApp’ı açın ve silmek istediğiniz mesajın bulunduğu sohbete gidin.

- Sohbet mesajınızda menu simgesine tıklayın.

- Mesajı sil > Benden sil’e tıklayın.

WHATSAPP YENİ ÖZELLİĞİ DE DUYURDU

Ayrıca, WhatsApp Android'deki beta kullanıcılarına yeni bir sohbet kilidi ve durum güncelleme özelliği sunduğu duyurdu.

Sohbet kilidi özelliği bağlı cihazları da kapsayacak şekilde genişletiliyor. Ek olarak, WhatsApp kullanıcıları yakında durum güncellemelerinde kişilerini etiketleyebilecek.

Özellikle, WhatsApp kullanıcıları birden fazla cihazı birbirine bağlayarak aynı hesaba giriş yapabilir, ancak durum güncellemeleri, sohbet kilidi vb. bazı özellikler ikincil cihazlarda mevcut değildir.