WhatsApp Yeni Güncellemesi Bir Grupta 512 Üyeye Sahip Olabilmenizi Sağlıyor

WhatsApp Yeni Güncellemesi Bir Grupta 512 Üyeye Sahip Olabilmenizi Sağlıyor

WhatsApp, son birkaç hafta içinde birden fazla özellik yayınladı ve artık bir grupta daha fazla üyeye sahip olma özelliği herkese sunuluyor.

WhatsApp, kullanıcılar için mesajlaşma uygulamasına gelen sayısız özellikten bahsetti ve bunlardan biri, bir grupta 512 üyeye sahip olma yeteneğidir. Artık, Android ve iOS cihazlarında kararlı WhatsApp sürümünü kullananlar için seçeneğin mevcut olduğunu onaylayabiliriz.

Güncelleme bir kez daha, bir grup yöneticisinin aynı grupta 512 üyeye sahip olabileceği değişiklikleri fark eden WAbetainfo aracılığıyla geliyor. Bundan önce WhatsApp Grupları 256 üyeye sahip olmanıza izin veriyordu, bu nedenle sayı şimdi iki katına çıktı.

WhatsApp güncellemesi her WhatsApp kullanıcısının kullanımına açıktır ve bu yeni Grup özelliğini uygulamalarında almak için birkaç gün beklemeleri gerekebilir. Bir gruba 512 üye ekleme işlemi öncekiyle aynıdır.

Bir WhatsApp Grubuna 512 Üye Nasıl Eklenir

  • - WhatsApp'ı açın
  • - Ekranın sağ üst köşesindeki arama simgesinin hemen yanındaki üç noktalı menüye tıklayın
  • - Yeni grup seçeneğine tıklayın
  • - Yeni grubu oluşturmak için telefon kişi listenizden 512 üyeye kadar ekleyin
  • - Yönetici olarak grup sohbetleri için kaybolan mesajlaşmayı bile etkinleştirebilirsiniz.
  • - Artık 512 üyeli yeni bir WhatsApp Grubu oluşturdunuz

WhatsApp, bazı özellikleriyle diğer uygulamaların gerisinde kalıyor. Telegram zaten size bir gruba yaklaşık 2 yüz bin üye ekleme seçeneği sunuyor. Mesajlaşma platformu ayrıca, WhatsApp'ın 2GB dosya aktarım desteğiyle sunduğu büyük boyutlu dosya aktarımlarını da sağlar.

WhatsApp ayrıca tek bir grup görüntülü görüşmesinde 32 üyeye kadar sahip olabileceğiniz katılımcı sayısını da artırdı. Ayrıca, 'kalp', 'gülümseme' veya '; kahkaha 'emojisini diğer kişiye ayrı ayrı göndermek yerine tek bir sohbet için kullanın.