WhatsApp Yeni Güncellemede Tepkileri İyileştirme Özelliğini Sunuyor

WhatsApp Yeni Güncellemede Tepkileri İyileştirme Özelliğini Sunuyor

Mesajlaşma platformu ayrıca mevcut herhangi bir emoji ile tepki verme yeteneğini getirerek 2.0 Tepki yinelemesi hazırlıyor.

Tepkiler özelliğini yayınladıktan sonra, Meta'ya ait WhatsApp, iOS kullanıcıları için birkaç ince ayar ile işlevi daha da geliştirmeyi planlıyor. Bu özellikle, kullanıcılar herhangi bir konuşma, ses, fotoğraf ve daha fazlasında altı adede kadar emoji ile tepki verebilir. Ayrıca Okuyun - Snapchat Yeni 'Paylaşılan Hikayeler' Özelliğini Sunuyor| Detaylar İçeride

iOS için WhatsApp'ın 22.12.0.70 Beta sürümü, ayrıntılı Reaksiyonlar bilgisi getiriyor. 9To5Mac'in bildirdiğine göre, bu ince ayar, WABetaInfo'ya atıfta bulunarak, otomatik bir albümdeki fotoğraflara tepki vermekle ilgili.

Kullanıcılar bir sohbette birkaç fotoğraf gönderdiğinde, WhatsApp bunları bir albüm olarak toplar. Şu andan itibaren, uygulamanın kararlı sürümünün kullanıcıları her bir fotoğrafa kimin tepki verdiğini bilemeyecek.

Gelecekteki bu güncelleme ile kullanıcılar, her bir fotoğrafa hangi tepkinin verildiğini öğrenebilecekler. Mesajlaşma platformu ayrıca mevcut herhangi bir emoji ile tepki verme yeteneğini getirerek 2.0 Tepki yinelemesi hazırlıyor.

Şu anda, işlev, çoklu cihaz uyumluluğunun geliştirilmiş bir sürümü gibi geliştirme aşamasındadır, ancak gelecekteki bir güncellemede kesinlikle hayata geçecektir. Rapora göre, WhatsApp bu geliştirilmiş Reaksiyonlar özelliğini kullanıma sunmaya başladığında, tıpkı Instagram Direkt Mesajlarında bulunan gibi görünecek. Bir mesaja uzun süre basarak, kullanıcıların “+” düğmesine tıklamaları ve ardından kullanmak istedikleri emojiyi seçmeleri yeterli olacaktır.