WhatsApp Yeni Bir Sohbet Filtresi Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp Yeni Bir Sohbet Filtresi Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, bazı ilginç özellikler içeren yeni bir beta yayınladı; bunlardan ikisi, insanların mesajlaşma uygulamasıyla etkileşimini potansiyel olarak değiştirebilecek türden bir şey olması nedeniyle özellikle öne çıkıyor. Beta testçilerinin fark ettiği ilk kayda değer özellik, kullanıcıların açma niyetinde olmadıkları okunmamış mesajları filtrelemesine izin veren bir sohbet filtresidir.

Bu özellik ayrıca, kullanıcıların tüm mesaj geçmişlerini kaydırmadan okunmamış mesajlarını kontrol etmelerine de olanak tanır. Tüm bunlar söylendikten ve artık ortadan kalktıktan sonra, WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı ikinci özelliğin, WhatsApp gruplarını ve yöneticilerini içerdiğinden daha da ilginç olduğunu belirtmek önemlidir.

WhatsApp, maksimum grup boyutunu 512'ye çıkarmak da dahil olmak üzere grup özelliğine çok önem veriyor. Gruplar özelliğindeki en son güncelleme, Yöneticilerin otomatik bir onay bağlantısı oluşturmalarına olanak tanıyan bir seçenek seçmesine olanak tanıyacak. Bu bağlantıya tıklayan tüm kullanıcılar, yöneticilerin her bir isteğe yanıt vermesine veya her şey göz önünde bulundurularak üyelerin kendilerinin eklenmesine gerek kalmadan otomatik olarak gruba eklenecektir.

Bu iki özellikten ilki, daha geniş bir kullanıma sunma yolunda, ancak durumun böyle olmasına rağmen, ikinci özellik hala devam eden bir çalışma gibi görünüyor. WhatsApp'ın beta test kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunacağı henüz belli değil, ancak sonunda kullanıma sunulduğunda muhtemelen platformun kullanıcı edinme oranını etkileyecektir.

WhatsApp, Facebook tarafından satın alındıktan sonra ilk kez rakipleriyle mücadele ediyor ve tüm bu yeni özellikler onlara yetişmek için bir girişim. Facebook ayrıca giderek artan bir şekilde WhatsApp'a güveniyor ve gelecekte Facebook ile entegre olabilecek çok sosyal medya benzeri bir özellik olduğu için Gruplar üzerindeki vurgu bunun bir parçası. Bunun olup olmayacağı henüz belli değil, ancak Facebook mesajlaşma uygulamasından olumlu sonuçlar almaya istekli olacak.