WhatsApp Yeni Bir Kanal Uyarısı Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp Yeni Bir Kanal Uyarısı Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp, kanal yaratıcılarının, özellikle belirli bir ülkede işlevsel olmadıklarında, kanallarının durumu hakkında bilgilendirilmelerini sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor.

Meta, WhatsApp Kanalları özelliğini geçen hafta Hindistan ve diğer ülkelerde kullanıma sundu. Bu özellik metin, fotoğraf, video, çıkartma ve anketler de dahil olmak üzere tek yönlü yayınlar göndermenize olanak tanıyor. Şimdi ise WhatsApp, kanal yaratıcılarının özellikle belirli bir ülkede işlevsel olmadıklarında kanallarının durumu hakkında bilgilendirilmelerini sağlayacak yeni bir özelliği test ediyor.

WhatsApp'ın bunu, belirli şeylerin paylaşılmasına izin vermeyebilecek bazı yerlerde yerel yasalara uymak için yaptığı bildiriliyor.

Bu Özellik Kimler İçin Kullanılabilir?

WABetaInfo, bu özelliğin bazı beta test kullanıcılarının Google Play Store'dan Android için en son WhatsApp beta 2.23.20.9 güncellemesini yükledikten sonra kullanılabileceğini belirtiyor. Bu güncellemeden sonra WhatsApp, kanalın oluşturucusuna kanallarının belirli bir ülkede kısıtlandığını bildiriyor. Bu özellik önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcıya sunulacak.

WABetaInfo, "Bu uyarılar, kanal yaratıcılarını, yasal gereklilikler nedeniyle kısıtlanabilecekleri belirli ülkelerdeki kanallarının durumu hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor" dedi. "Bu proaktif yaklaşım, WhatsApp'ın kullanıcılarına güvenli ve özel bir platform sunarken yerel yasalara uymaya ve insan haklarını korumaya kendini adadığını gösteriyor."

Bu Özelliğe Sahip Olup Olmadığınızı Nasıl Kontrol Edebilirsiniz?

Şu anda, ülkenizde özellikle mevcut olmayan bir kanalı takip etmediğiniz sürece, bu özelliğin sizin için mevcut olup olmadığını belirlemenin bir yolu yoktur. Ayrıca, WABetaInfo şimdilik bu tür kanalları doğrulayamadıklarını söylüyor, ancak yayın, bu kanal uyarılarının gerçekten de içerik oluşturucular için zaten mevcut olduğunu belirtiyor.