WhatsApp Yeni Bildirim Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp Yeni Bildirim Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp iOS için profil fotoğrafı bildirimleri özelliği üzerinde çalışıyor. İşte detaylar..

WhatsApp, çalışmalarında yeni bir özellik daha ile 2022'ye adım atıyor. Kasım ayında popüler mesajlaşma uygulaması bir “Topluluklar” özelliği üzerinde çalışıyordu ve Aralık ayında Novi'nin dijital cüzdanı WhatsApp'ta yayına girdi. Şimdi şirket, kişilerinizin profil fotoğrafını bildirimlere eklemeye çalışıyor.

WABetaInfo'daki görevliler, iOS'ta beta test kullanıcılarına sunulmaya başlayan yeni işlevselliği fark ettiler (iOS15'te 2.22.1.1 sürümü). Özellik etkinleştirildiğinde, her bildirim aldığınızda, adın/numaranın yanında mesajlaştığınız kişinin fotoğrafı açılır.

WABetaInfo ayrıca, yeni özelliğin kademeli olarak kullanıma sunulması gibi göründüğü için tüm beta test kullanıcıları için hemen kullanılamayabilir. Fotoğrafı bildirim açılır penceresine eklemek yalnızca mantıklıdır - diğer birçok benzer uygulamada bu özellik bulunur (örneğin Twitter) ve kullanıcılara, kişinin adını okumaya gerek kalmadan kimin mesaj attığına dair görsel bir ipucu verir.

Çalışmalarda pek çok yeni özellik ile WhatsApp kullanıcıları bu yıl uzun bir güncelleme döngüsü içindeler. Sözü edilen Topluluklar önümüzdeki aylarda uygulamaya resmi olarak geliyor ve "Son Görülme" durumunuzu yabancılardan gizlemek için gizlilik odaklı seçeneğin de bu Baharın sonlarında gelmesi bekleniyor.