WhatsApp, yeni beta sürümünde çevrimiçi durumu gizlemenize olanak tanır

WhatsApp, yeni beta sürümünde çevrimiçi durumu gizlemenize olanak tanır

Birçok kişinin istediği oluyor. Android için yeni WhatsApp beta güncellemesi, uygulamayı kullanırken "çevrimiçi" durumunuzu kimlerin görebileceğine karar vermenizi sağlar.

O zamana kadar, "Son görülme" bilgisine, yani uygulamaya en son ne zaman giriş yaptığınıza kimlerin sahip olduğunu kısıtlamak mümkündü. Ancak, tüm kişileriniz, özel sohbeti açtıklarında aktif olarak çevrimiçi olup olmadığınızı bilir.

Artık Android için WhatsApp beta sürümü 2.22.16.12 ile "çevrimiçi" durumunuzu tüm kişilerinizden veya yalnızca belirli kişilerden tamamen gizleyebilirsiniz.

Android için WhatsApp beta'dan "çevrimiçi" nasıl kaldırılır

Bu yeni özelliği kullanmak için öncelikle WhatsApp beta sürümünü v2.22.16.12'ye güncellemeniz gerekir. Bunu yaptıktan sonra Ayarlar'a gidin ve Hesap > Gizlilik > Son görülme ve çevrimiçi'yi seçin.

"Son görülmemi kimler görebilir" alt bölümünün altında "Çevrimiçi olduğumda kimler görebilir" adlı yeni bir bölüm olacak. Etkin olduğunda kişilerinizin görmesine izin vererek veya "Son görülme" ayarını yansıtarak "Tümü" arasında seçim yapabilirsiniz. İkinci seçeneği seçerseniz, "çevrimiçi"nizi yalnızca kayıtlı kişilerle sınırlayabilir, belirli kişileri görebilir veya kimsenin görmesine izin verebilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta da kuralın aynı kalmasıdır: Bir kişi veya herkes için "çevrimiçi" görünümü kaldırırsanız, onların ne zaman aktif olduklarını da göremezsiniz.

WABetaInfo, bu özelliğin bir noktada iOS cihazlarına da gelmesi gerektiğini zaten duyurdu. Yeni gizlilik seçeneğinin standart WhatsApp uygulamasının kullanıcılarına ne zaman ulaşacağına dair resmi bir tahmin yok, çünkü uygulama hala geliştirme aşamasında.