WhatsApp yakında yerel yedeklemeleri kolaylaştırabilir

WhatsApp yakında yerel yedeklemeleri kolaylaştırabilir

Son zamanlarda, WhatsApp mesajlaşma uygulaması platformuna bir dizi yeni özellik ekliyor. Artık platform, yerel depolamadan yedeklenmiş verileri içe aktarmanıza olanak tanıyan yeni bir araç geliştiriyor gibi görünüyor. Bu, uygulamanın Google Play Beta Programı 2.22.20.10 sürümünde tespit edildi.

Daha önce WABetaInfo, mesajlarınız, resimleriniz, videolarınız ve diğer medya dosyalarınız gibi tam sohbet geçmişini içeren yedeği Google Drive'dan dışa aktarmanıza olanak tanıyan "Yedeği Dışa Aktar" adlı bir özellik bildirmişti. Şimdi WhatsApp'ın bu en son beta sürümüyle, bu tür yedekleri içe aktarma yeteneği üzerinde çalıştığı açıktır.

Bu ekran görüntüsünde gösterildiği gibi, "içe aktar" adlı yeni bir seçenek, farklı bir cihazdan (veya uygulamayı yeniden yüklediyseniz aynı cihazdan) WhatsApp'ta oturum açmaya çalıştığınızda, dışa aktarılan bu yedeği içe aktarmanızı kolaylaştıracaktır.

Bu yeni özellik, bir yedeği dışa aktarmanıza izin verir, böylece daha sonra Wi-Fi'niz olmadığında ve WhatsApp zaten belirlediğiniz bir programa göre sizin için otomatik olarak yerel bir yedekleme yaptığında içe aktarabilirsiniz.

Özellik şu anda geliştirme aşamasındadır ve WhatsApp'ın özelliği ne zaman kullanıma sunacağı belirsizdir. Önümüzdeki günlerde bu özellik hakkında daha fazla bilgi almamız gerekiyor.