WhatsApp yakında yeni bir özellik başlatacak ve başka bir özellik yayınlama sürecinde

WhatsApp yakında yeni bir özellik başlatacak ve başka bir özellik yayınlama sürecinde

WhatsApp, sevdikleri ve tanıdıklarıyla iletişimde kalmak için her gün kullanan milyonlarca insanla uzun zamandan beri dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olmuştur. Uygulama, 2009 yılında uygulama geliştiricileri Jan Koum ve Brian Acton tarafından başlatıldı ve daha sonra Facebook tarafından 2014 yılında 19.3 milyar dolara satın alındı.

Hepimizin bildiği gibi, her uygulamanın hizmetlerini kullanıcılarına daha fazla sunmak için güncellemelere ve yeni özelliklere ihtiyacı vardır ve WhatsApp'ta da durum aynıdır. Şu anda, biri halihazırda yayınlanmakta olan iki güncelleme var.

WBI tarafından tespit edilen ilk güncelleme, WhatsApp'ın kullanıcıların okunmamış sohbetleri filtrelemesine izin verecek yeni bir özellik yayınlamasıdır. Bu özellik daha önce bazı beta kullanıcılarının telefonlarında görülüyordu ve şimdi bu özellik henüz beta aşamasındayken daha geniş bir insan yelpazesi için kullanılabilir.

Bu özellik, kullanıcıların WhatsApp sohbetlerini yalnızca okunmamış mesajları gösterecek şekilde filtrelemesine olanak tanır. Ancak bizim bilmediğimiz bazı nedenlerden dolayı bu özellik bir sonraki güncelleme için devre dışı bırakılmıştır.

Ancak, WhatsApp Beta Android 2.22.16.14 güncellemesine sahip olan kullanıcılar şanslı çünkü bu güncelleme bir şekilde bu sürüme girdi ve onlar için kullanılabilir durumda.

WABetaInfo tarafından yayınlanan bir ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, belirli bir sohbeti aradığınızda, yalnızca sahip olduğunuz okunmamış sohbetleri gösterecek olan bu özelliği uygulayabileceksiniz.

Bu özellik şu anda yalnızca birkaç beta test kullanıcısı için yayınlandı, ancak daha fazla gelişme devam ediyor, bu nedenle Play Store'u kullanarak WhatsApp sürümünüzü güncel tuttuğunuzdan emin olun.

Şimdi ikinci özelliğe gelince, bu özellik hala geliştirme aşamasındadır ve uygulamanın iOS sürümü içindir. Bir kullanıcı belirli bir grubun parçası olmak istemezse veya grup dağılırsa menüdeki gruptan ayrıl seçeneğini kullanarak gruptan ayrılır. Ancak tek dezavantajı, herkesin bu kullanıcının gruptan ayrıldığını görebilmesidir.

Şimdi WhatsApp, kullanıcıların herkesi uyarmadan gruptan ayrılmasını sağlayacak bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu özellikle, kullanıcılar ayrıldıklarını bildiren bir mesaj olmadan gruptan ayrılabilecekler, ancak grup yöneticisi uyarılacak ve grup katılımcıları yine de geçmiş katılımcının sekmelerinde kimin ayrıldığını görebilecek.