WhatsApp Yakında Silinen Mesajlar İçin Geri Al Düğmesi Sunacak

WhatsApp Yakında Silinen Mesajlar İçin Geri Al Düğmesi Sunacak

WhatsApp zaten yanlışlıkla gönderilen bir mesajı silmenizi sağlayan bir özelliğe sahiptir. Yani, yanlış sohbete bir mesaj gönderildiyse, kolayca “Herkesten Sil” yapabilirsiniz ve bu sadece işleri kolaylaştırır. Ve şimdi, yanlışlıkla bir mesajı sildiğinizde ve bunun olması beklenmediğinde eylemi geri almanıza yardımcı olacak yeni bir özellik eklemeyi planlıyor. Detaylar burada.

WABetaInfo, WhatsApp'ın sizin için silinen mesajlar için bir geri alma seçeneği üzerinde çalıştığını açıkladı. Bu, “Benim adıma sil” seçeneğini seçer ve değiştirmek isterseniz, bu işlemi geri almak için birkaç saniyeniz olacağı anlamına gelir.

Paylaşılan bir ekran görüntüsü, bir mesaj silinirse ekranın altında, üzerine dokunarak mesajı geri yükleyebilecek bir geri alma seçeneği olacağını gösterir. Bu, Gmail'deki çeşitli işlemler için geri alma seçeneğine benzer. Bununla, mesajı saklayabilir veya bir grup sohbetinde veya bireysel olarak mesajı herkes için silmeyi seçebilirsiniz.

Ancak, bu işlevin tüm silinen mesajlar için mi yoksa yalnızca sizin için silinen bir mesajı geri yüklemenize mi izin vereceğini bilmiyoruz. Silinen tüm mesajlar için etkinleştirilmesi daha mantıklıdır çünkü bir kişinin yanlışlıkla bir mesajı silmesi ve yeniden yazması zor olabilir.

Bu özelliğin henüz geliştirilme aşamasında olduğu için genel kullanıcıların yanı sıra beta için ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi olmadığı söyleniyor. Bu nedenle, kullanıcılara sunulması biraz zaman alabilir.

Ayrıca WhatsApp, gönderilen bir mesajı düzenlemenize izin verecek başka bir özelliği de test ediyor. Yanlış bir mesaj gönderdiyseniz ve onu silip tekrar yazmak istemiyorsanız, bu yine kullanışlı olacaktır. Bu da geliştirme aşamasındadır ve kullanıcılara ne zaman ulaşacağı görülecektir.

Yakın zamanda tanıtılanlara gelince, Meta'ya ait mesajlaşma platformu kısa süre önce mesaj tepkilerini, Topluluklar bölümünü, sesli aramada 32 kişiye kadar ekleme özelliğini ve medya için "2 GB sınırını" ele geçirdi. Pek çok özelliği test ettiği için bu yıl içinde resmiyet kazanmalarını bekliyoruz. Sizi güncel tutacağız. Bu nedenle, bizi izlemeye devam edin ve geri alma seçeneği hakkındaki düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlarda paylaşmayı unutmayın.