WhatsApp Yakında Kullanıcıların İkincil Mobil Cihazlarını Hesaplarına Bağlayabilecekleri 'Yoldaş Modu'nu Başlatacak

WhatsApp Yakında Kullanıcıların İkincil Mobil Cihazlarını Hesaplarına Bağlayabilecekleri 'Yoldaş Modu'nu Başlatacak

Yakın geçmişte kullanıcılar için bir gruba 512 üye ekleme ve mesajlara emoji tepkileri dahil olmak üzere heyecan verici bir dizi özellik sunduktan sonra, şirket başka bir güncelleme üzerinde çalışıyor.

WBI'ye göre buna, WhatsApp'ın çoklu cihazların avantajlarından yararlanmak için yakın gelecekte tanıtmayı planladığı 'Yoldaş Modu' denir.

WBI, yeni işlevin hem iOS hem de Android kullanıcıları için yakında nasıl kullanıma sunulacağını ve ayrıca yeni özelliğin neler yapabileceğini ayrıntılı olarak vurguladı.

Tamamlayıcı Modu, ikincil mobil cihazların bir kullanıcının WhatsApp hesabına bağlanmasını sağlar. Bu da artık uygulamanın tam olarak aynı hesabını aynı anda çok sayıda cihazda kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Bu özellik bir masaüstü cihaz kullanıldığında zaten mevcutken, şimdi şirket bunu mobil cihazlara da genişletiyor. Bu nedenle, kullanıcılar yakın gelecekte daha fazla güncelleme için artık ikincil telefonları bağlamaktan yararlanabilir.

Tek ihtiyacınız olan kayıtlı bir WhatsApp hesabı ve hazırsınız. Ve yeni güncellemenin gerçekten ne kadar güvenli olduğu konusunda endişeleriniz varsa, şirket bu yönü de kapsıyor.

Bir kullanıcı, WhatsApp'taki hesaplarına ikincil cihazları bağlamayı seçtiğinde, diğer mobil cihazda varsayılan olarak otomatik olarak bir çıkış yaşar. Ancak bu, yalnızca kullanıcıların ayrı WhatsApp hesaplarına sahip olması durumunda geçerlidir.

Şimdilik, işlevsellik deneme aşamasında olduğundan, şu anda onun hakkında çok fazla bilgiye sahip değiliz. Ancak kesin olarak bildiğimiz şey, Yardımcı Modların kullanıcıların Android tabletler gibi cihazları bağlamasına nasıl izin vereceğidir. Ancak bu, iOS kullanıcıları için daha fazla fayda görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor çünkü şirket güncellemeyi hem Android hem de iOS için yayınlayacak.