WhatsApp Yakında iPhone Kullanıcıları İçin Kamera Kısayolu Ekleyebilir

WhatsApp Yakında iPhone Kullanıcıları İçin Kamera Kısayolu Ekleyebilir

Whatsapp Özellikleri: Metaya ait mesajlaşma platformu WhatsApp, muhtemelen iPhone kullanıcıları için uygulamalarına yeni bir kamera kısayolu ekleyecek bir özellik üzerinde çalışıyor.

Haber ajansı IANS'ın bildirdiğine göre, WhatsApp muhtemelen iPhone kullanıcıları için uygulamalarına yeni bir kamera kısayolu ekleyecek bir özellik üzerinde çalışıyor. WABetaInfo'ya göre, Meta'nın sahip olduğu mesajlaşma platformu WhatsApp, TestFlight beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme sunarak sürümü 22.19.0.75'e çıkardı. WhatsApp Ayarlarında işaretlenen sürüm 2.22.19.75 ve TestFlight yapısı 22.19.0'dır.

Bir ekran görüntüsü, kamera kısayolunun gezinme çubuğuna yerleştirildiğini ve gelecekte zaten bir topluluk oluşturabilecek kullanıcılar için görüneceğini gösterdi. Raporda, Android için WhatsApp beta'da uygulanana tam olarak benziyor (ancak bir hata olduğu için başka bir güncellemede geçici olarak kaldırıldı), dedi. Bu kısayol şu anda geliştirilme aşamasında olduğundan, WhatsApp'ın uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde yayınlamayı planladığı için hala kullanıcılar tarafından görülemiyor.

İşletmeler için WhatsApp Yeni Özelliği

Bu ayın başlarında yayınlanan bir raporda, WhatsApp'ın işletmeler için WhatsApp'tan gelecek bir abonelik hizmetinde bağlı cihazlarından sohbetleri yönetmelerine izin veren yeni bir özellik üzerinde çalıştığı belirtildi. WhatsApp Premium adlı yeni isteğe bağlı abonelik planı kapsamında kullanıcılar, gelecekte özel bir işletme bağlantısı oluşturma ve 10 adede kadar cihazı hesaplarına bağlama gibi ek özellikleri kullanabilecek.