WhatsApp yakında Galaxy telefonlarınızda grup anketleri oluşturmanıza izin verecek

WhatsApp yakında Galaxy telefonlarınızda grup anketleri oluşturmanıza izin verecek

WhatsApp birçok yeni özellik üzerinde çalışıyor. Son zamanlarda, WhatsApp'ın yakında Android telefonunuzda yerel sohbet yedeklemeleri oluşturmanıza izin vereceği bildirildi.

WABetaInfo, WhatsApp'ın grup anketleri özelliği üzerinde çalıştığını bildiriyor. İlk olarak Nisan ayında görüldü ve şirket bu özellik üzerinde sürekli çalışıyor gibi görünüyor.

Özelliğe ilk göz atma, bir soru göndermenize izin veren ve aynı zamanda yanıtlar için 12'ye kadar seçenek sunan anket oluşturma arayüzünü gösterdi. Manuel hacklemeden sonra, WABetaInfo'daki kişiler anket oluşturma menü seçeneğine erişebildiler. Bu özellik, Android için en son WhatsApp beta sürümü 2.22.20.11'de tespit edildi.

Diğer medya paylaşım seçeneklerini de içeren menüde WhatsApp anket oluşturma özelliğini bulabileceksiniz. Özellikle, bir anket oluşturma seçeneği, medya paylaşım menüsünde yedinci seçenektir. WABetaInfo, aynı kısayolun, iOS için WhatsApp Desktop beta ve WhatsApp beta için gelecekteki güncellemede de mevcut olacağını öne sürüyor.

Özellik kararlı sürüme ulaştığında anket seçeneğinin yerleşiminin değişme olasılığı vardır. Ayrıca, cevap seçeneklerinin sayısı da 12'den düşürülebilir. Bir başka ilginç bulgu, ekran görüntüsünün özelliği bir kişiyle yapılan konuşmada göstermesidir. Bu, anket oluşturma özelliğinin hem bire bir hem de grup sohbetleri için geçerli olacağı anlamına gelir.

Şu an itibariyle, bu özelliğin Samsung telefonunuzdaki kararlı sürüme ne zaman geleceği konusunda bir bilgi yok. Ancak bu anlaşılabilir bir durum çünkü WhatsApp önce özelliği test etmek, üzerinde bazı değişiklikler yapmak ve ardından resmi hale getirmek isteyecektir.