WhatsApp Yakında Farklı Cihazlarda Kendinizle Mesajlaşmanıza İzin Verebilir: Ne Anlama Geliyor?

WhatsApp Yakında Farklı Cihazlarda Kendinizle Mesajlaşmanıza İzin Verebilir: Ne Anlama Geliyor?

WhatsApp, yakın gelecekte Android ve iOS kullanıcıları için Bağlı Cihazlar aracına daha fazla özellik getiriyor.

WhatsApp, kullanıcıların WhatsApp hesaplarına bağlı birden fazla cihazdan kendi kendilerine mesaj göndermelerine olanak tanıyan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Şimdi, bu özelliğin gerçekte ne işe yaradığından emin değiliz, ancak yeni bir rapor, bir PC, iOS ve bir Android cihaza bağlandığınızda insanların WhatsApp sohbet listesinde adlarını göreceğini öne sürüyor.

Özellik hala geliştirme aşamasında, ancak WABetaInfo, yakında iOS ve Android beta test kullanıcıları için kullanılabileceğini söylüyor.

Tipster, bir kullanıcı bir cep telefonundan WhatsApp hesabına giriş yaptığında, adının sohbet listesinin en üstünde görüneceğini söylüyor. Özellikle Whatsapp'taki Bağlı Cihazlar özelliği şu anda ikincil bir mobil cihazı desteklemediğinde bu seçeneği duymak ilginç oluyor. Ancak rapor, WhatsApp'ın bunun üzerinde de çalıştığını söylüyor.

Yine dediğimiz gibi, Whatsapp'ın şimdilik bu özelliğe öncelik vermesi gerekip gerekmediğini gerçekten bilmiyoruz. Kabul, ikinci bir cep telefonu için destek getirilmesi kesin.

WhatsApp'ın bu özelliği kullanıcıları için daha alakalı ve kullanışlı hale getirmek için birkaç ince ayar ve eklemeler yapmasını umuyoruz. Kendinizle sohbet etme özelliğinin sunulması, hızlı bir not almak ve aynı anda diğer cihazlarda senkronize etmek isteyenler için kullanışlı olabilir.

Buna ek olarak, WhatsApp önümüzdeki aylarda kullanıcılarına daha fazla gizlilik odaklı özellikler getiriyor. Mobil kullanıcılar için kaybolan mesajların genişletilmiş sürümünü zaten tanıttı ve şimdi 2 GB'a kadar dosya aktarmanıza ve ayrıca bulutta yedeklenen sohbetleri şifrelemenize izin veriyor.