WhatsApp Yakında Bir Kez Görüntülenen Mesajların Ekran Görüntüsünü Çekmenizi Engelleyecek

WhatsApp Yakında Bir Kez Görüntülenen Mesajların Ekran Görüntüsünü Çekmenizi Engelleyecek

WhatsApp kullanıcıları yalnızca bir kez görüntülenebilen bir mesaj gönderebilir, ancak ekran görüntüsü alabildiğinizde gizlilik doğası bir endişe kaynağıdır.

WhatsApp, kullanıcılara gizlilik sunan ve sınırlı bir süre için içerik paylaşmalarına olanak tanıyan birçok özelliğe sahiptir. Evet, mesajlaşma uygulaması mesajları 2 güne kadar göndermeme gibi başka seçenekler de getiriyor, ancak asıl odak noktası insanları güvende hissettirmektir. En son ekleme, kullanıcılar için başka bir büyük rahatlama olabilir.

WhatsApp, kullanıcıların yalnızca bir kez görüntülenebilecek fotoğrafları veya videoları paylaşmasına olanak tanıyan bir kez görüntüleme adı verilen bu özelliğe sahiptir. Bundan sonra içerik görüntülenemez, ancak bu özellikle ilgili sorun, insanların bu içeriğin ekran görüntüsünü alıp cihazlarına kaydedebilmeleridir.

WABetainfo tarafından paylaşılan ayrıntılara göre özellik, hem iOS hem de Android sürümünde geliştirme aşamasında. Testler sonuçları teslim ettiğinde, WhatsApp seçeneği beta test kullanıcılarına sunacak ve bunun ardından genel sürümün onaylanmasını bekleyebiliriz.

İnsanların bir kez görüntülenen mesajların ekran görüntülerini almasına izin vermemek çok önemlidir, aksi takdirde özelliğin tüm amacı tartışmalıdır. Bununla birlikte, WhatsApp'ın sadece ekran görüntüsü almayı engellemekle kalmayıp, aynı zamanda etkili sonuçlar için diğer uçtaki kullanıcıyı uyarmasını tercih ederiz.

Buna ek olarak, WhatsApp yakın zamanda size daha fazla özellik sağlayan bir dizi güncelleme sundu. Artık dünya genelinde hem iOS hem de Android akıllı telefon kullanıcıları tarafından kullanılabilen bir WhatsApp mesajını 2 güne kadar göndermeyebilirsiniz. Meta'nın sahip olduğu platform, önümüzdeki haftalarda mesajlaşma uygulamasına diğer gizlilik araçlarını da getiriyor.