Whatsapp, Uzun Süre Test Ettiği Özelliği Kullanıma Sunuyor

Whatsapp, Uzun Süre Test Ettiği Özelliği Kullanıma Sunuyor

iOS'taki bazı WhatsApp beta kullanıcıları artık ses kayıtlarını duraklatma olanağına sahip oluyor.

Bir aydan biraz daha uzun bir süre önce, WhatsApp'ın ses kayıtlarına, kaydı duraklatmanıza ve yeniden başlatmanıza izin verecek bir özellik getireceğini bildirmiştik. Ancak, o sırada özellik hiçbir yerde görünmüyordu. Şimdi, WABetaInfo, yeni özelliğin en yeni WhatsApp beta sürümüyle iOS'ta belirli beta test kullanıcıları için mevcut olduğunu bildiriyor.

WhatsApp, duraklatma ses kayıtları özelliğinin beta testini başlatıyor

Bu özellik, iOS için WhatsApp beta sürümü 2.21.230.16 ile birlikte gelir, ancak 2.21.230.13 sürümündeki bazı beta test kullanıcıları da bunu gördüklerini bildirdi. Bu özellik, şirketin yaklaşık bir ay önce üzerinde çalışıyor olabileceği olası bir özellik olarak rapor edilmişti, ancak şimdi beta test kullanıcılarına sunuluyor.

Şu anda tüm WhatsApp beta programı üyelerinin yeni özelliği test etmediğini ve belirli beta test kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini unutmayın. Uygulamada ses kaydınız sırasında zaten ses dalga formları görüyorsanız, kayıtları duraklatma özelliğini de almış olmanız ihtimali yüksektir. Elinizde olup olmadığını test etmek için sesli mesaj göndermeyi deneyin ve bir duraklatma simgesi arayın.

WABetaInfo ayrıca, kaydı duraklattıysanız kaydı devam ettirebileceğinizi de söylüyor, ancak duraklatılmış bir ses kaydını ne kadar süreyle devam ettirebileceğinizi henüz bilmiyoruz. Ne yazık ki, bu özelliğe sahip değilseniz, bu, henüz özelliği test etmek için beta hesabınızın seçilmediği anlamına gelir, bu nedenle gelecekteki bir güncellemeyi beklemeniz gerekir.

Gelecekte, bu özellik herkese açık iOS ve Android kullanıcıları için de sunulacak.

whatsapp-uzun-sure-test-ettigi-ozelligi-kullanima-sunuyor.webp

Diğer son WhatsApp özellikleri ve güncellemeleri

WhatsApp, özellik setini değiştiriyor ve popüler mesajlaşma uygulamasının sahip olduğu olanakları daha da geliştirmek için çalışıyor. İşte hem beta özellikler hem de resmi özellikler açısından en yeni özellikler.

WhatsApp kullanıcılarının elde edeceği oldukça kullanışlı ve önemli özelliklerden biri, uygulamadaki Son Görülme durumları üzerinde daha fazla kontrol ve daha spesifik olarak, kimin görebileceğini ve kimin göremeyeceğini seçme imkanı. Bu, çevrimiçi olarak kendi alanlarına sahip olmaktan hoşlanan daha fazla gizlilik odaklı kullanıcılar için hoş bir ektir.

Şu anda, WhatsApp kullanıcılarının tek seçeneği "Son Görülme" durumunu tamamen kapatmak veya herkese göstermek. Ancak, göstermek istediğiniz belirli kişileri seçmenize izin veren bir seçenek eksikti.

Bu yeni özellik, bir kişiyi "yumuşak engelleme"nize veya çevrimdışı görünerek kaçınmayı tercih ettiğiniz bir kişiyle etkileşimden kurtulmanıza - onları engellemeye ve silmeye kadar giderek kötü taraflarına düşmenize gerek kalmadan - hemen hemen sağlar. Ayrıca gelecekteki bir WhatsApp güncellemesiyle hangi kişilerin profil fotoğrafınızı ve Hakkında bölümünüzü görebileceğini seçme olanağına sahip olacaksınız.

WhatsApp için yeni bir başka beta güncellemesi, yenilenmiş bir iletişim arayüzü tasarımı getiriyor. Yeni arayüz, WhatsApp için bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve temel olarak daha görsel olarak hoş bir tasarıma sahip geliştirilmiş İletişim Bilgileri ve Grup Bilgileri sayfalarını gösterir.

Son olarak, WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı son gelişmelerden biri, anında mesajlaşma uygulamasının Novi dijital cüzdan için destek kazanma olasılığıdır, destek WhatsApp kodunda görünür ve henüz herkese açık değildir.

Novi, geçen yılın sonunda duyurulan ve WhatsApp'ın kendi ana şirketi Meta (bilmeyenleriniz için Facebook'un yeni adı) tarafından bu Ekim ayında piyasaya sürülen en yeni dijital cüzdanlardan biridir. Novi şu anda uluslararası USDP Stablecoin (bire bir USD'ye desteklenen Pax Doları) göndermek için çalışıyor. Şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Guatemala'da (bekleme listesinde olduğu yerde) mevcuttur.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.