WhatsApp Uygulama, gelecekte görüntülü aramalar için 3D avatarlar alacak

WhatsApp Uygulama, gelecekte görüntülü aramalar için 3D avatarlar alacak

WhatsApp, uygulaması için 3D avatarlar üzerinde çalışıyor. WABetaInfo'ya göre, gelecekteki bir güncellemede, kullanıcılar video görüşmeleri sırasında yüzlerini veya "3D bebek" arasında seçim yapabilecekler.

Görüntülü aramalara ek olarak, bu 3D avatarlar, mesajlaşma uygulamasında "emojiler" ve özel çıkartmalar oluşturmak için kullanılacak. Bunun için, özellikle Apple cihazlarında Memojis ve Bitmojis gibi benzer araçlarımız zaten var. Ancak, bu yerel bir WhatsApp aracı olacaktır.

Özelliğin hem Android hem de iOS'a gelmesi bekleniyor, ancak henüz WhatsApp'ın beta programında piyasaya sürülmedi. Henüz geliştirme aşamasında ve henüz bir çıkış tarihi belirlenmedi ve şu anda beta uygulamasında görebildiğimiz en fazla şey yüzünüzü avatarınıza çevirmek için bir düğme. Kişi o anda o seçeneğe tıklarsa hiçbir şey olmaz.

3D avatarlar, Facebook ve Instagram gibi diğer birçok sosyal ağda geldi. Bu platformlarda "çıkartmalar" ve emojiler olarak kullanılabilirler, ancak görüntülü görüşmeler sırasında "siz" olmazlar - en azından şimdilik.

Youtube ve Twitch'te 3D karakterleri sunucu olarak kullanan bir içerik üreticileri topluluğu da var. Bunlara VTuber (sanal youtuberların kısaltması) denir ve esas olarak Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya'da popüler hale gelmiştir. Ancak bunlardan birini oluşturmak, daha ayrıntılı modelleme ve animasyon programlarıyla ilgilendiğinden daha karmaşıktır.