WhatsApp, 'Son Görülme' durumunuzu belirli kişilerden gizleme seçeneği ekliyor

WhatsApp, 'Son Görülme' durumunuzu belirli kişilerden gizleme seçeneği ekliyor

Şirket şu anda özelliği Android ve iOS'ta beta test ediyor.

Bu hafta, WhatsApp emoji tepkilerini yaymaya başladı. Görünüşe göre şirket yakında başka bir gecikmiş özelliği uygulayabilir. WABetaInfo'ya göre, iOS uygulamasının en son beta sürümüyle WhatsApp, kullanıcıların belirli kişilerin "Son Sahne" durumlarını görmelerini sınırlandırmasına olanak tanıyan bir seçenek ekledi.

WhatsApp'ın bu kısmına aşina değilseniz, birinin uygulamayı en son ne zaman kontrol ettiğini gösteren özelliktir ve bir kişinin okundu bilgisi kapalı olsa bile mesajınızı potansiyel olarak görüp görmediğini öğrenmenin bir yoludur. Bir süredir WhatsApp, durumunuzu kimlerin görebileceğini yalnızca kişilerinizle sınırlamanıza izin veriyor. Özelliği tamamen devre dışı da bırakabilirsiniz, ancak belirli kişilerin bu bilgileri görmesini engelleyemediniz.

Bununla birlikte, WhatsApp iOS beta sürümü 22.9.0.70, uygulamanın gizlilik ayarlarının Son Görülme bölümünün altına yeni bir “Şunlar Dışında Kişilerim…” seçeneği ekler. WABetaInfo'ya göre, o listeye bir kişi eklemek, durumlarını görmenizi de engelliyor. Çıkış, WhatsApp'ın hem profil fotoğrafları hem de bölümler için daha ayrıntılı gizlilik kontrolleri uyguladığını söylüyor. Şu anda hem Android hem de iOS'ta beta testinde olan özellik ile, WhatsApp'ta resmi olarak kullanıma sunulması uzun sürmeyecektir.