WhatsApp Premium Abonelik Modeli İş Profilleri İçin Test Ediliyor

WhatsApp Premium Abonelik Modeli İş Profilleri İçin Test Ediliyor

Abonelik tabanlı bir model olan WhatsApp Premium, bir rapora göre WhatsApp Business için test ediliyor. Bu model kapsamında, işletme hesapları çeşitli özellikler ve yetenekler için belirli bir miktar ödemeyi seçebilir.

Bildirildiğine göre, WhatsApp Business profili sahipleri de WhatsApp Premium'dan çıkıp mevcut sürümü kullanmaya devam edebilir. Bir abonelik planının ilk sözü, özelliğin şirketlerin bir plana abone olduktan sonra 10 cihaza kadar bağlantı kurmasına izin vereceğinin bildirildiği Nisan ayındaydı.

Gelişme WABetainfo tarafından bildirildi ve platform WhatsApp Premium'un Android, Masaüstü ve iOS için test edildiğini söyledi. Platform, özelliğin işletme hesaplarına özel olduğunu ve isteğe bağlı olduğunu söylüyor. Abonelik planlarının detayları henüz bilinmiyor ancak özellik aboneliğinin WhatsApp Business profillerinin ek özellikler almasına izin vermesi bekleniyor.

WABetainfo, WhatsApp Premium'un kullanıcılara sunabileceği özelliklerden birinin 10 adede kadar cihazı bağlama ve adlandırma yeteneği olduğunu söylüyor. Normalde, kullanıcılar birden fazla cihaz kullanırken en fazla dört cihazı bağlayabilir. Ayrıca WhatsApp, işletmelerin benzersiz bir özel işletme bağlantısı oluşturmasına da izin verebilir. Şirketlerin, müşterilerin kendileriyle iletişim kurmasına olanak tanıyan kısa bağlantıları zaten kullanabileceği belirtilmelidir. Özel bir bağlantının kısa bir bağlantıyla aynı amaca hizmet etmesi beklenir, ancak özel bir bağlantının hatırlanması kolay olabilir ve aynı zamanda marka bilinci oluşturma sağlayabilir.

Son zamanlarda, WhatsApp'ın şu anda yalnızca WhatsApp Business'ta bulunan sohbet filtrelerini tüm kullanıcılar için test ettiği ve belirli sohbetleri bulmanın kolay bir yolunu sağladığı bildirildi. WhatsApp, uygulamasında UPI tabanlı ödeme özelliğini etkinleştiren kullanıcıların "yasal" adlarını da belirlemeye başladı. WhatsApp ayrıca bir rapora göre, kullanıcı profillerinde WhatsApp Business profillerinde bir kapak resmi ayarlamalarına izin verebilecek bir geliştirme üzerinde çalışıyor.