WhatsApp Oldukça Havalı Yeni Özellikler Sunmayı Planlıyor

WhatsApp Oldukça Havalı Yeni Özellikler Sunmayı Planlıyor

WhatsApp, Android ve Masaüstü sürümü için yeni özellikler sunuyor. İşte detaylar..

WhatsApp, gelecekteki güncellemeleri için en son planlarını açıkladıklarından bu yana mesajlaşma dünyasında çok fazla yaygara yaratıyor. Uygulama nihayet kullanıcıların istediklerini almaya başlıyor ve doğru yolda yürümeleriyle birlikte, bu yeni güncellemelerin uygulamanın uzun süredir kayıp olan serinliğini geri getireceğini düşünülüyor.

WABetaInfo'ya göre WhatsApp, gelecekteki güncellemelerinde birkaç yeni özellik getirmeyi planlıyor. 2.22.3.5'e kadar olan sürümlerinde, kullanıcıların artık bir kalem ve kurşun kalem yardımıyla çizim yapabilecekleri bir seçenek sunuyorlar.

whatsapp-oldukca-havali-yeni-ozellikler-sunmayi-planliyor.jpg

Şirket, resimlerinize ve videolarınıza çizim yapmanıza yardımcı olacak farklı kalemler eklemeyi planlıyor. Diğer bir olasılık ise kullanıcıların görüntülerini bulanıklaştırabilecekleri özellik. Bu bulanık görüntüler seçeneği iOS için WhatsApp'ta test edildi, ancak şimdi Android için WhatsApp Beta testi için uygun olabileceği bildiriliyor.

Üzerinde çalıştıkları bir başka harika güncelleme de WhatsApp'ın masaüstü sürümü için. Bu, WhatsApp beta test kanalı aracılığıyla yapılacak ve yakında ilk aşamalarını geçtiğinde kullanıma sunulacak.

WhatsApp, WABI'ye göre kullanıcı arayüzünü biraz değiştirdikleri WhatsApp masaüstü beta sürümü için bir güncelleme yayınlıyor. Karanlık havalarda sohbet balonunun rengini değiştirmeyi planladılar. Bu, rengin geleneksel "Çimli Yeşil" renk yerine "Koyu Yeşil" gölgeye daha yakın olacağı anlamına gelir. WhatsApp Android için kullandıklarıyla aynıymış gibi geliyor.

whatsapp-oldukca-havali-yeni-ozellikler-sunmayi-planliyor.png

Yakında yayına gireceğini duyduğumuz bir diğer güncelleme ise mesaj bildirimindeki yeni “Profil Resmi”. Önceki sürümlerde olan şey, biri yeni bir metin mesajı aldığında, yalnızca gönderenin adını görebiliyordu. Ama şimdi, profil fotoğraflarını isimlerinin yanında görebilecekler, bu oldukça havalı çünkü bu şekilde size kimin mesaj attığını bileceksiniz.

Birçok güncellemenin kullanıma sunulması ve işlevselliği ile kullanıcıları şaşırtması ile WhatsApp'ın rekabete geri döneceğini düşünüyoruz. Sekiz topun gerisinde kaldıklarını bildiğimiz için, bu özellikler ve güncellemeler, WhatsApp'taki insanların ne kadar sıkı çalıştığına dair gerçekten olumlu işaretler gösteriyor.