WhatsApp nihayet gönderdikten sonra mesajlarınızı değiştirmenize izin verecek

WhatsApp nihayet gönderdikten sonra mesajlarınızı değiştirmenize izin verecek

Mesajı WhatsApp'a gönderdikten sonra bu küçük çirkin yazım hatasını düzeltmeyi her zaman hayal ettiniz mi? Yakında mümkün olacak. Uygulamanın en son beta sürümü, nihayet, söz konusu mesaja basılı tutularak görünen bir Düzenle düğmesine ev sahipliği yapıyor. İlk denemeler beş yıl öncesine dayanıyor.

WhatsApp, rekabete göre birçok avantajına rağmen, gerekli olduğu kadar yaygın bir işlevsellik eksikliğini suçluyor: mesajlarını gönderdikten sonra değiştirme olasılığı. Discord, Skype, Slack, Telegram: Hepsi, gönder düğmesine basmadan önce fark edilmeyen bu çirkin yazım hatasını düzeltmenize izin verir. Yine de, kullanıcıların bu seçeneği istemesi ve yıllardır istemesi bir hata değil.

Özellikle WhatsApp projede ilerleme belirtileri gösterdiğinden beri. Beş yıl önce, 2017'de, bir beta sürümü zaten özelliği barındırıyordu. Ancak, bir nedenden dolayı hala açıklanması zor olan mesajlaşmanın ana versiyonuna hiçbir zaman ulaşamadı. Bu nedenle, yıldızla süslenmiş ikinci bir mesaj göndermekten, hatta onarılamaz hatayı içeren mesajı tamamen silmekten başka seçenek yok.

WhatsApp, gönderilen mesajları için bir Düzenle düğmesi üzerinde çalışıyor

Neyse ki, bu değişmek üzere. En azından öyle umalım çünkü işler oldukça umut verici görünüyor. Gerçekten de, WhatsApp beta sürümünde nihayet bir Düzenle düğmesi yeniden görünür. Bunu kullanmak için hiçbir şey daha kolay olamazdı: Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi ünlü düğmeyi içeren bir açılır menü görüntülenecek şekilde düzenlenecek mesaja birkaç dakika basılı tutun.

Bunun hala yalnızca bir beta seçeneği olduğunu ve tüm kullanıcılara sunulmasının biraz zaman alabileceğini unutmayın - eğer olacaksa. Yine de, WhatsApp'ın kullanıcılarına mesajlara verilen tepkiler gibi beklenen özellikleri sunma arzusu göz önüne alındığında, makul bir şekilde buna güvenebiliriz. Bu yüzden sabırlı olun, muhtemelen sadece bir zaman meselesidir.