WhatsApp nihayet Android'den iOS'a veri aktarmayı kolaylaştırıyor

WhatsApp nihayet Android'den iOS'a veri aktarmayı kolaylaştırıyor

WhatsApp nihayet Android ve iOS'tan mesajları ve geçmişi aktarmayı kolaylaştırmaya karar verdi. Gerçekten de, anında mesajlaşma uygulaması, iOS'a Taşı uygulaması sayesinde işlemi basitleştirmek için Apple ile işbirliği yaptı.

WhatsApp konuşmalarınızı iOS'tan Android'e kolayca aktarmak birkaç aydır mümkün olduysa, işlemi ters yönde gerçekleştirmek daha karmaşıktır. Ancak emin olun, yakında bu durum artık böyle olmayacak.

Gerçekten de, WhatsApp nihayet mesajlarını ve WhatsApp sohbet geçmişini Android'den iOS'a geçirme sürecini kolaylaştıracak. Bu özellik, Meta'nın (WhatsApp'ın ana şirketi) CEO'su Mark Zuckerberg tarafından 13 Haziran 2022 Pazartesi günü Facebook'ta yayınlanan bir gönderide duyuruldu. Bu özelliğin şu anda beta sürümünde konuşlandırıldığını unutmayın, aslında henüz değil. herkes için kullanılabilir.

Ama sonra, nasıl çalışır? WhatsApp, işlemi basitleştirmek için iOS'a Taşı uygulamasını kullanmak için Apple ile bir ortaklık imzaladı. Bu uygulama, diğer şeylerin yanı sıra kişileri, mesaj geçmişini, fotoğrafları, videoları, e-posta hesaplarını ve takvim girişlerini Android cihazından iPhone'a aktarabilir.

Ayrıca, App Store'da bulunan uygulamaların simgeleri doğrudan iPhone'unuzun ana ekranına yerleştirildiğinden, tüm uygulamalarınızı iOS sürümlerinde kolayca indirmenize olanak tanır. Kurulumu başlatmak için üzerine tıklamanız yeterlidir.

Ve 14 Haziran Salı gününden itibaren WhatsApp, iOS'a Taşı entegrasyonunu etkinleştirmeye başlayacak. Başka bir deyişle, tüm verilerinizi Android akıllı telefondan iPhone'a aktarmak için uygulamayı kullandığınızda, WhatsApp kullanılabilir bir veri kaynağı olarak görüntülenecektir. Böylece tüm veriler (mesajlar, konuşma geçmişi vb.) iPhone'unuza aktarılacaktır.

Ardından, WhatsApp uygulamasını yepyeni iPhone'unuza indirin (veya fabrika ayarlarına geri yükleyin) ve aktarımı doğrulamak için Android'de kullanılan aynı telefon numarasını kullanarak hesabınıza giriş yapın.

İşleme devam etmek için en az Android 5.0 altında bir akıllı telefonun yanı sıra iOS 15.5 altında bir iPhone kullanmak gerekeceğini unutmayın. Ayrıca, zaten bir iOS WhatsApp sohbet geçmişiniz varsa, Android cihaz verileriniz otomatik olarak bunun üzerine yazılacaktır.