WhatsApp Mesajlar İçin Yeni Emojiler Üzerinde Çalışıyor ve Kapak Fotoğraflarını Yeni Bir Güncelleme Olarak Yayınlıyor

WhatsApp Mesajlar İçin Yeni Emojiler Üzerinde Çalışıyor ve Kapak Fotoğraflarını Yeni Bir Güncelleme Olarak Yayınlıyor

WhatsApp'tan yapılan güncellemeler her zaman eğlencelidir ve bugün firma tarafından tanıtılan iki yeni heyecan verici işlevi öne çıkarıyoruz.

İlki, emoji olarak bilinen daha fazla mesaj tepkisini öne çıkarmanın yolları üzerinde çalışan uygulamayla ilgili. Daha önce, aynı özellik Android kullanıcıları için başlatılmıştı, ancak bu sefer iOS kullanıcılarına doğru yol alıyor.

Şirket, iOS kullanıcılarının Android cihazlara benzer bir şekilde tepki verebilmeleri için istek üzerine aranabilen bir dizi emoji ve daha fazlasını içeren sürüklenebilir bir bölüme yer açacağını söylüyor.

Şimdilik, bu sıcak özellik hala geliştirme aşamasında, bu nedenle şirketin ne zaman kullanıma sunmayı planladığından emin değiliz. Ama kesinlikle sana göz kulak olacağız.


WhatsApp her zaman işletmelere profillerini iyileştirmeleri için yenilikçi araçlar sağlamaya hevesliydi. Ve bugünün ikinci güncellemesi tam da bununla ilgili.

Artık işletme hesabı olanlara bir kapak fotoğrafı ekleyerek işletme profillerini iyileştirme şansı veriliyor. Kullanıcıların tek yapması gereken, bu özellikten en iyi şekilde yararlanabilmeleri için iş uygulamasının en son sürümüne sahip olduklarından emin olmaktır.

İki ay önce, uygulama, iOS ve masaüstü işletme hesabı sahiplerinin WhatsApp'ta tercih ettikleri kapak fotoğraflarını ayarlayabilmelerini açıkladığında bazı kafaları çevirdi. Ancak o zamanlar Android kullanıcılarının bu işlevi kullanıp kullanamayacakları konusunda hiçbir fikrimiz yoktu.

Uygulamanın Android kullanıcıları için kapak fotoğrafları yayınlama sürecinde olduğu bugün, nihayet o zaman geldi. Evet, bazı işletmeler için kullanıma sunulmaya başlandı, bu nedenle yakında deneyeceğinizi umuyoruz!

Uygunsanız, sohbet listesi ekranınızda açılan bir özellik göreceksiniz. Bu özellik, ayarlar sekmesine girerek profilinizi açar açmaz işletme kullanıcılarını kapak fotoğrafları kurmaya davet eden bir banner şeklinde karşımıza çıkıyor.

Ve diğer rakiplerin neler ortaya koyduğunu merak ediyorsanız, sadece bir fikir edinmek için, her zaman profillerine tıklayıp bir göz atabilirsiniz.

Wabetainfo sayesinde, bazı işletmelerin bu özelliği her zaman kullandığı haberini aldık. Ve henüz sahip değilseniz, endişelenmeyin. Uygulama, önümüzdeki haftalarda diğerlerinin kullanımına sunulacak.