Whatsapp Mesaj Silme Süresi Bir Haftadan Fazla Olacak!

Whatsapp Mesaj Silme Süresi Bir Haftadan Fazla Olacak!

Whatsapp mesaj silme süresi ne kadar diye merak ediyorsanız yeni bir güncellemenin geldiğini belirtelim. Artık mesajlar bir haftadan da fazla bir sürede silinebilecek. Hal böyle olunca bazı Whatsapp kullanıcıları tepki göstermeye başladı.

Whatsapp'ın yapacağı yeni güncelleme ile mesaj silme süresi iyice artıyor. Henüz Beta sürümünde olsa dahi iOS ve Android kullanıcılarına müjdeli haber verildi. Bir süredir merak edilen güncellemeye dair yeni detaylar ortaya çıktı. Mesaj silme süresinin gittikçe arttığına tanıklık ediyoruz. Normalde bu kadar uzun sürede silinmezdi. Birkaç dakika içerisinde silme hakkımız ortadan kayboluyordu. Haliyle mesajı silip silmeyeceğinizi bir süre düşünmeliydiniz. Tüm bu gelişmeler dahilinde Whatsapp'ta mesaj silmek eskisinden daha kolay hale geldi. Kademe kademe süre artırıldı ancak kullanıcıların bir kısmı daha da fazla uzatılması yönünde düşüncelerini beyan ettiler. Whatsapp gibi bir uygulama kullanıcı deneyimine önem verdiği için bunu değerlendirmeye aldı. Beklentiler yakında gerçek olacak gibi duruyor. Pek çok kişinin severek kullandığı uygulamaya gelecek mesaj uzatma süresi ne kadar olacak? Mesajlarınız kaç saat veya gün içerisinde silinebilecek dilerseniz güncelleme detaylarını konuşalım.

Mesaj Silme Süresi Ne Kadar?

Şu an için Whatsapp'ta mesaj silme süresinin 1 saat 8 dakika 16 saniye olduğu bilinmekte. Gayet uzun bir süre olsa da bazı kullanıcılar sürenin uzatılması taraftarı. Birkaç gün olmasını isteyenlerin sayısı oldukça fazla. Fakat aksine görüş savunan kullanıcılar da bulunuyor. Şirket yine de ortak bir karar aldı ve süreyi artıracağını belirtti. Beta sürümden yapılan açıklamaya bakacak olursak süre baya bir artmışa benziyor. Bu artış bir kesimi sevindirirken diğer kesimin tepki göstermesine neden olabilir. Yine de şirketin bazı önlemler aldığını söylemeliyiz.

whatsapppp.jpg

Mesajlar 7 Günde Silinebilecek

Whatsapp'ın son güncellemesiyle beraber Web ve mobil platformlarda mesajların silinme süresi 7 gün 8 dakika olacak. Henüz resmi olarak uygulamaya geçilmiş değil fakat yakın zamanda global anlamda bu süre uygulanacak. Telefonunuzun güncel olup olmadığını mutlaka kontrol edin. Güncelleştirmeyi yaptıysanız sizler de mesajlarınızı 7 gün içerisinde silme imkanına erişebilirsiniz. Whatsapp'ın bu yeni uygulaması tepki görür mü bilmiyoruz. Nitekim önemli konuşmaların bir noktadan sonra silinebilmesi artniyet doğurabilir. Bunun önüne geçebilmek için de sürenin daha kısa olması gerekebilir.

Güncelleme Ne Zaman Gelecek?

Güncellemenin geldiği fakat tüm kullanıcılara açık olmadığını biliyoruz. Bu da demek oluyor ki bir süre sonra herkese açık olarak kullanımda olacak. Şimdilik çeşitli denemeler yapılıyor ve kullanıcı deneyimi ölçülüyor. Dolayısıyla Whatsapp'ın en yeni özelliklerine ulaşmamız birkaç haftayı dahi bulmayabilir. Net bir süre verilmese de ortalama 15 gün içerisinde müjdenin verilmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.