Whatsapp Mesaj Silme Sorununu Kökünden Çözüyor!

Whatsapp Mesaj Silme Sorununu Kökünden Çözüyor!

Whatsapp, mesaj silme ve sesli mesajları metne çevirme üzerine yeni güncellemelerde bulunacak. Şirket, aldığı karar ile artık sesli mesajları metin halinde de okunabilmesini sağlayacak. Üstelik farklı cihazlardan mesaj silmek mümkün hale gelecek.

Whatsapp, yapacağı yeni bir güncelleme ile çoklu cihazlarda değişikliğe gidecek. Artık çoklu cihazlarda gerçekleşecek bazı işlemler tüm cihazları kapsayacak. Peki Whatsapp bu özelliğin yanı sıra başka ne gibi güncellemelerle kullanıcıları sevindirdi? Sesli mesajların yazıya dökülmesi konusunda önemli bir adım atıldığı öğrenildi. Eğer kalabalık veya ses açamayacak bir ortamdaysanız sesleri metne çevirebileceksiniz. İletişimdeki sorunlar teker teker ortadan kaldırılıyor. İnsanların yaşadığı günlük sıkıntıları baz alan Whatsapp, uygulamasında düzenlemeye giderek alternatifler üretiyor. İşte Facebook'un sahip olduğu uygulamada yapılması planlanan bazı değişiklikler ve Beta sürecindeki son durum...

Mesajlar Tüm Cihazlarda Silinecek!

Whatsapp mesajları, tüm cihazlarda silinemiyordu. Bunun nedeni ise çoklu cihaz olmasından ötürü her cihazdan ayrı ayrı silinmesi gerektiğiydi. Mesaj silme konusundaki bu sorun, özellikle de son birkaç aydır kullanıcıları rahatsız etmekteydi. Ancak sıkıntı tarih olacağa benziyor. Whatsapp'ın aldığı karar neticesinde bazı değişiklikler yapıldı. Beta sürecinde tüm cihazlardan mesajların silindiği görüldü. Geliştiriciler yakında yeni güncellemeyi yayınlayabilir. Şimdilik büyük bekleyiş sürerken diğer özelliğin içeriğine göz atalım.

deleteemesage.jpg

Whatsapp Sesli Mesajlar Yazıya Dönüştürülüyor

Whatsapp'ta sesli mesaj aldığınızda o an bulunduğunuz konum itibariyle mesaj dinleyemediğiniz olmuştur. Sesi dinleyemiyorsanız yazıya dökebilirsiniz. Whatsapp'ın bu özelliği geliştirdiği ortaya çıktı. Bu sayede pek çok kişi rahatlıkla iletişim kurabilecek. Herhangi bir kopukluk yaşanmadan kurulacak iletişimler uygulamaya pozitif olarak yansıyacak. Henüz rakip uygulama Telegram'da bu tarz bir özellik bulunmuyor Dolayısıyla rakibine karşı büyük avantaj elde ettiğini söyleyebiliriz. Sosyal medya üzerinden zaman zaman birbirlerine göndermede bulunan iki şirket, Şubat ayından bu yana rekabetlerini iyice artırdılar. Her iki şirkette uygulamalarını geliştirmek için çeşitli yollara başvurdu. Daha çok çalışma ve kullanıcılarla diyalog ile sorunlarını halletmeye çalışıyorlar.

Sesli Mesaj Güncellemesi Ne Zaman Geliyor?

Whatsapp'a ait sesli mesaj güncellemesi için çalışmalar devam etmekte. Güncelleme tamamlandığı vakit Whatsapp Beta'dan normal versiyona entegre edilecek. Neredeyse her hafta bir güncelleme sürpriziyle karşımıza çıkan uygulama, kullanıcıları da hayrete düşürüyor. Kimse bu denli bir performans beklemiyordu. Şirketin kendini affettirmesine çok az kaldı diyebiliriz. Eğer gizlilik politikasıyla ilgili tepki çekecek bir takım hamlelerde bulunmaz ise çok daha güzel gelişmeler yaşanabilir. Şirket, bu durumun farkında ve kişisel verilerle ilgili ciddiyetini koruyor. Hatta güvenlik alanında yaptığı çalışmalarla da kullanıcılarının beğenisini kazandı. Uçtan uca şifreleme yöntemini yedeklenen mesajlarda da uygulamaya başlayacağı açıklanmıştı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler