WhatsApp, Mayıs 2022'de Hindistan'da 22 Lakh Hesabını Şartları İhlal Ettiği İçin Yasakladı

WhatsApp, Mayıs 2022'de Hindistan'da 22 Lakh Hesabını Şartları İhlal Ettiği İçin Yasakladı

Şikayetler, şikayet mekanizmaları aracılığıyla alınmış ve arazi yasalarını veya hizmet şartlarını ihlal ettiği için önleme ve tespit yöntemleri ile hesaplar harekete geçirilmiştir.

Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, metaya ait WhatsApp'ın Haziran ayında Hindistan'da 22 binden fazla kötü hesabı 2021'deki yeni BT Kurallarına uygun olarak yasakladığını söyledi. Platform, Mayıs ayında ülkede 19 binden fazla kötü hesabı yasaklamıştı.

Mesajlaşma platformu ayrıca Haziran ayında ülke içinde 632 şikayet raporu aldı ve “hareket edilen” hesaplar 64 idi. Mayıs ayında WhatsApp 528 şikayet raporu aldı ve “hareket edilen” hesaplar 24 idi. uçtan uca şifreli mesajlaşma servisleri arasında. Bir şirket sözcüsü yaptığı açıklamada, yıllar boyunca, kullanıcılarımızı platformumuzda güvende tutmak için Yapay Zeka ve diğer en son teknolojiye, veri bilimcilerine ve uzmanlarına ve süreçlere sürekli olarak yatırım yaptık" dedi. .

2021 tarihli Bilgi Teknolojisi (Aracı Yönergeleri ve Dijital Medya Etik Kuralları) Kural 4(1)(d) uyarınca yayınlanan rapor, Hindistan'daki kullanıcılardan alınan şikayetlere yanıt olarak WhatsApp tarafından gerçekleştirilen eylemler hakkında bilgiler içeriyordu. Şikayetler, şikayet mekanizmaları aracılığıyla alınmış ve arazi yasalarını veya hizmet şartlarını ihlal ettiği için önleme ve tespit yöntemleri ile hesaplar harekete geçirilmiştir.

"İşlem Yapılan Hesaplar", WhatsApp'ın rapora dayalı olarak düzeltici önlem aldığı raporları belirtir. Yeni BT Kuralları 2021 kapsamında, 5 milyondan fazla kullanıcısı olan büyük dijital ve sosyal medya platformları, aylık uyumluluk raporları yayınlamak zorunda.