WhatsApp, Masaüstünde Yeni Bir “Okunmamış Sohbetler” Filtresini Test Ediyor

WhatsApp, Masaüstünde Yeni Bir “Okunmamış Sohbetler” Filtresini Test Ediyor

WhatsApp, nihayet insanlara sunmadan önce çok sayıda özelliği test etmesiyle bilinir. Yeni çoklu cihaz yeteneklerinden yükseltilmiş mesaj tepkilerine kadar, bu yıl birçok yeni özellik görebiliriz.

Meta'ya ait mesajlaşma platformu, masaüstü kullanıcılarının sohbetleri daha iyi organize etmelerine yardımcı olmak için yeni bir sohbet filtresini test ederken tespit edildi. Hemen aşağıdan detaylara göz atın!

WhatsApp Yeni Filtreyi Masaüstünde Test Ediyor

WABetaInfo'nun (XDA aracılığıyla) yakın tarihli bir raporuna göre, WhatsApp, masaüstü istemcisinin beta sürümüne yaptığı son güncellemenin bir parçası olarak okunmamış sohbet filtresini kullanıma sunarak sürüm numarasını 2.2221.1'e çıkardı. Bu yeni filtre, kullanıcıların platformdaki okunmamış sohbetleri kolayca ayırt etmelerini sağlar.

Bu özellik, Masaüstü için WhatsApp beta'daki arama çubuğunun hemen yanında görüldü. Tıpkı diğer filtreler gibi çalışır, okunan mesajları gizler ve okunmamış sohbetleri ön plana çıkarır. Ayrıca filtreyi temizlemek için tek bir tıklama düğmesi vardır. WhatsApp'taki yeni okunmamış filtresinin önizlemesini aşağıdaki ekran görüntüsünde görebilirsiniz.


Bu, kullanıcıların sohbet listelerini kolayca yönetmelerini ve daha önce gözden kaçırdıkları okunmamış mesajları fark etmelerini sağlayacak platforma kesinlikle hoş bir ektir. Aslında WhatsApp, başka filtre seçenekleri ekleyerek özelliği daha da geliştirebilir. Şu anda, Android ve iOS'taki uygulamada birden fazla sohbet filtresi mevcut, ancak okunmamış sohbet filtresi hala eksik. Ancak mobil kullanıcılara da ulaşması bekleniyor.

Şimdi, kullanılabilirliğe gelince, yeni okunmamış filtre şu anda yalnızca Masaüstü için WhatsApp beta sürümünde kullanılabilir. Ayrıca, WhatsApp'ın belirli beta test kullanıcılarından başlayarak bu özelliği kademeli olarak mı yoksa tüm test kullanıcılarına mı dağıttığı belli değil. Ayrıca, filtrenin WhatsApp'ın mobil uygulamalarına ne zaman veya ne zaman geleceğini de bilmiyoruz. Bu nedenle, aynı konuda daha fazla güncelleme için bizi izlemeye devam etmenizi öneririz. Ayrıca, aşağıdaki yorumlarda WhatsApp'taki yeni okunmamış filtresini beğenip beğenmediğinizi bize bildirin.