WhatsApp, Masaüstü Sürümü İçin İki Aşamalı Doğrulama Sistemi Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, Masaüstü Sürümü İçin İki Aşamalı Doğrulama Sistemi Üzerinde Çalışıyor

WABetaInfo, WhatsApp'ın masaüstü/web sitesi sürümü için iki aşamalı doğrulama planını ortaya koyuyor.

Kullanıcıları sohbet duvar kağıtları ve Android'den iOS cihazlara sohbet verileri aktarımı konusunda bilgilendirdikten sonra, WhatsApp şimdi masaüstüne ve web'e 2FA doğrulama ile ilgili bir başkasıyla geliyor.

Geçen yıl çeşitli dolandırıcılık ve güvenlik ihlallerinde önemli bir artış görüldü ve yine de daha fazla sayıda dolandırıcılar tarafından saldırıya uğraması bekleniyor. Siber suç güvenlik kurumları, bunu aşmak için 2021'de en iyi uygulamalarını yaptılar. Ancak WhatsApp'ın kullanımı oldukça yüksek, bu yüzden kullanıcılarının hesapları birçok kez hacklendi. Dolandırıcılıkla mücadele etmek için WhatsApp, uygulamayı dizüstü bilgisayarlarında, kişisel bilgisayarlarında ve web sürümlerinde açarken, cep telefonunun yakınına yerleştirilmiş olup olmadığına bakılmaksızın, güvenliği sıkılaştırmak ve kullanıcılar aracılığıyla çoklu cihaz desteği sağlamak için geliştirilmiş bir İki aşamalı doğrulama programı üzerinde çalışıyor. bu özellik ekstra koruma sağlar veya sağlamaz.

Birkaç yıl önce WhatsApp, kullanıcıların uygulamayı Face ID ve Touch ID ile açmasına izin vermiş olsa da, mesajlaşma devi şimdi web kullanıcılarına da Çift yönlü kimlik doğrulama yöntemi sağlamak için çalışıyor. Bunun nedeni, birçok hesabın dolandırılmış olmasıdır ve bu güncellemeler, kullanıcıların gelecekte asla tuzağa düşmemesine yardımcı olur.

WABetaInfo'ya göre, Meta'ya ait mesajlaşma uygulaması, Web ve masaüstü kullanıcıları da dahil olmak üzere her yerde kullanılabilecek bir güvenlik özelliği oluşturmak istiyor. Bu sayede kullanıcılar, iki aşamalı doğrulamaları kolayca etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilir.