WhatsApp Masaüstü İçin Yeni Özellikler Ekledi!

WhatsApp Masaüstü İçin Yeni Özellikler Ekledi!

Masaüstü için WhatsApp, duraklatma ve sesli mesaj kaydetmeye devam etme özelliğini ekledi. İşte detaylar..

WhatsApp Masaüstü için , sesli mesaj kaydederken duraklatma ve devam ettirme özelliğini getiriyor. Sadece çok kullanışlı olmakla kalmıyor, aynı zamanda kullanıcılar bir süredir bu alanda iyileştirmeler istiyorlar.

WABetaInfo'ya göre, WhatsApp for Desktop 2.2201.2'nin beta sürümü bu yeni ayarı tüm kullanıcılar için getiriyor. iOS uygulamasının beta sürümünden farklı olarak, Masaüstü için WhatsApp'ın herkese açık test sürümü, herkesin buna kaydolmasına izin verir; bu, bu özelliği uygulamanın kararlı sürümünde yayınlanmadan önce önizleyebilirsiniz.

Yayında belirtildiği gibi, Masaüstü için WhatsApp, bir sesli mesajı göndermeden önce dinleme özelliğine sahiptir ve şimdi şirket, ses kayıtlarınızı duraklatmanıza ve devam ettirmenize izin veren bu özelliği kullanıma sunuyor.

Bu ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, sesli notu duraklatmanızı sağlayan yeni bir duraklatma düğmesi (önceki sürümde bir dur simgesi vardı) var. Bu durumda sesli notu göndermeden önce dinleyebilir, sesli notu silebilir veya kayda devam edebilirsiniz.

Ayrıca, bu özelliğin iOS için WhatsApp'ın beta sürümünde zaten mevcut olduğunu unutmamak önemlidir.

whatsapp-masaustu-icin-yeni-ozellikler-ekledi.jpg

WABetaInfo, bu işlevin macOS kullanıcıları için yeni kullanıma sunulmaya başlandığı için, tüm beta test kullanıcılarının bundan zevk alamayabileceğini söylüyor. Bu nedenle, bu özellik şu anda size görünmüyorsa, WhatsApp'ın muhtemelen bu işlevi daha fazla kullanıcıya sunacağı yeni bir beta sürümü yayınlayana kadar bekleyin.