WhatsApp, Kullanıcıları Bağlı Cihazlar Özelliğini Kullanmaya Teşvik Ediyor

WhatsApp, Kullanıcıları Bağlı Cihazlar Özelliğini Kullanmaya Teşvik Ediyor

WhatsApp, bazı kullanıcılarda deneyim sorunlarına neden olan birkaç sorunu çözdüğü için, kullanıcılardan çoklu cihaz işlevi için beta programına katılmalarını istiyor.

WhatsApp'ın uzun süredir Çoklu Cihaz desteği özelliği üzerinde çalıştığı söyleniyor. Bu özellik, geçmişteki raporların detaylandırdığı gibi, kullanıcıların yakınlarda akıllı telefonları olmadan WhatsApp hesaplarına erişmek için dört adede kadar bağlı cihazı kullanmalarını sağlayacak. Geçtiğimiz birkaç ay boyunca, çeşitli raporlar WhatsApp'ın bu özelliği uygulamada kaydettiği ilerlemeyi ayrıntılı olarak açıkladı. Şimdi, yeni bir rapor, Facebook'a ait mesajlaşma uygulamasının, kullanıcıları Çoklu Cihaz desteği özelliğini veya Bağlantılı Cihazlar özelliğini kullanmaya teşvik ettiğini söylüyor.

WABetaInfo, WhatsApp'ın insanları çoklu cihaz sürümüne güncelleme yapmaya zorlamak için çalıştığını bildirdi. Blog sitesi tarafından paylaşılan bir ekran görüntüsünde WhatsApp, özelliğin iyileştirdiği yönleri paylaşıyor. “İyileştirilmiş ne var?.. WhatsApp'ı web'de, masaüstünde veya diğer cihazlarda kullanmak için telefonunuzun artık çevrimiçi kalması gerekmeyecek. Aynı anda dört adede kadar bağlı cihaz ve 1 telefon kullanılabilir, ”diyor WhatsApp ekran görüntüsüne. Ayrıca, WhatsApp kullanıcıları hesaplarına bağlı cihazlardan erişse bile, tüm kullanıcıların mesajlarının ve aramalarının uçtan uca şifrelenmeye devam edeceğini açıkladı.

Değişikliği açıklayan blog sitesi, WhatsApp'ın bazı kullanıcılarda deneyim sorunlarına neden olan birkaç sorunu çözdüğü için kullanıcılardan çoklu cihaz işlevi için beta programına katılmalarını istediğini söyledi. Blog sitesi, “WhatsApp nihayet insanlardan çoklu cihaz kullanmalarını isteyebilir ve eski davranışın kullanımdan kaldırıldığını ilan edebilir” dedi. Bununla birlikte, bu özellik henüz WhatsApp'ın ana uygulamasında mevcut değil. Ancak beta kullanıcısıysanız, gelecekteki bir güncelleme ile kullanabilirsiniz.

Ayrıca WhatsApp, bireysel sohbetler için kullanıcıların platformundaki seçili sohbetlerin ne zaman kaybolacağına dair bir zamanlayıcı ayarlamasına olanak tanıyan yeni bir Kaybolma Modu üzerinde çalışıyor. Şu andan itibaren kullanıcılar, seçilen sohbetleri yedi gün içinde ortadan kaldırmak için bireysel ve grup sohbetleriyle Kaybolma Modu özelliğini etkinleştirebilir. Artık mesajlaşma uygulaması, kullanıcılara bireysel sohbetlerdeki konuşmaları ortadan kaldırmak için 24 saat ve 90 gün olmak üzere iki seçenek daha sunuyor. Ancak bu özellik hala geliştirme aşamasında ve bir sonraki güncelleme ile WhatsApp'ın Android ve iOS için beta uygulamalarında mevcut olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler