WhatsApp kullanıcıları artık kendilerini avatarlarla ifade edebiliyor

WhatsApp kullanıcıları artık kendilerini avatarlarla ifade edebiliyor

Meta, WhatsApp kullanıcılarının artık özelleştirilebilir avatarları kullanarak kendilerini ifade edebileceklerini duyurdu.

Avatarlar profil resmi olarak ve 36 özel çıkartma ile arkadaşlarınıza ve ailenize duygularınızı ifade edecek şekilde yanıt vermek için kullanılabilecek. Şirket, bu yeni özelliğin bugünden itibaren her yerdeki kullanıcılara sunulacağını söyledi.

Meta'ya göre, ilk kez birçok kişi bir avatar oluşturmuş olacak. Bu özelliğin, gerçek bir fotoğraf kullanmak istemeseler bile insanların kendilerini temsil etmelerine yardımcı olabileceğini ve gizliliklerini artırabileceğini söyledi. Meta, zaman içinde özelleştirme seçeneklerini aydınlatma, gölgelendirme, saç modeli dokuları ve daha fazlasını içerecek şekilde genişletmeyi planlıyor.

Meta'nın yeni avatarlarla ilgili açıklaması oldukça kısaydı, Facebook avatarlarının WhatsApp ile senkronize edilip edilmeyeceği ya da kullanıcıların sıfırdan yeni bir avatar oluşturmalarının beklenip beklenmediği belirtilmedi. Umarız, avatarlar senkronize olur ve böylece kullanıcıların onları yeniden oluşturmak için zaman ayırmalarına gerek kalmaz. Platformlar arasında senkronize olmaları güzel olurdu.

Bugünkü duyuru ile Meta, daha fazla insanın avatar kavramına aşina olmasını sağlıyor. Meta'nın metaverse'inde merkezi bir rol oynayacaklar. Avatarların WhatsApp'ta kullanılmaya başlanması, insanların avatarlar konusunda daha rahat olmalarını ve Meta daha fazla insanın bağlantı kurmasını sağlamaya çalıştığında metaverse daha açık olmalarını sağlayabilir.

WhatsApp'ta avatarları kullanmak için uygulamada bir güncelleme bekleyin, ardından uygulamanın bir yerinde avatarınızı ayarlamak için bir seçenek bulmalısınız.