WhatsApp kodu, Ray-ban akıllı gözlük kullanıcılarının uygulamada sohbet etmelerini sağlayacağını doğruladı

WhatsApp kodu, Ray-ban akıllı gözlük kullanıcılarının uygulamada sohbet etmelerini sağlayacağını doğruladı

Meta'ya ait mesajlaşma uygulaması WhatsApp, en son Android sürümünü 2.22.9.13'e güncelleyerek yakında Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir özellik sunacak. Yaklaşan bu güncellemeyle, kullanıcılar Meta'nın sesli Asistanını kullanarak sohbet başlatabilir.

WhatsApp yaygın olarak kullanılan bir mesajlaşma uygulamasıdır ve arkadaşlarımız ve iş arkadaşlarımızla iletişim kurmak için açık ara en uygun platformdur. Meta'nın CEO'su Mark Zuckerberg, Metaverse'i kurmak istiyor ve stratejisinin bir parçası olarak, WhatsApp kullanıcılarını Facebook'un sesli Asistanını kullanarak konuşmalarına izin vererek en çok beklenen sanal gözlükleriyle buluşturmayı dört gözle bekliyor. Facebook'un sesli Asistanı, Google Asistan ve Alexa ile aynı damarda çalışan yapay zeka tabanlı bir teknolojidir. Teknoloji devinin ana odak noktası, konuşma kontrolü aracılığıyla eller serbest etkileşimdir ve şirket, WhatsApp'ı AI gözlükleriyle ilişkilendirerek bunu yapmayı planlıyor. Şu anda, Google Voice Assistant'ın WhatsApp'a entegrasyonu henüz mümkün değil ve şirket de bununla daha az ilgileniyor gibi görünüyor. Oysa Facebook Assistant, WBI ve XDA tarafından tespit edildiği gibi, Ray-ban hikayelerinde WhatsApp ile entegre edilecek gibi görünüyor.

Bununla birlikte, WhatsApp'ınızı akıllı gözlüklerle bağlarken şifreleme veya gizlilik konusunda endişelenmenize gerek yok. Görüşmeleriniz ve sohbetleriniz uçtan uca şifreli kalacak ve kimse metinlerinizi okuyamayacak. Özellikle, AR/VR akıllı gözlükler, kullanıcıların yalnızca unutulmaz olaylarını fotoğraf ve videolarla yakalamalarına izin vermekle kalmayacak, aynı zamanda çerçeveye Facebook Assistant sesli yazma yoluyla mesaj alışverişinde bulunmalarına da izin verecek. Basit tutalım. Kullanıcılar, WhatsApp hesaplarını sanal gözlüklere bağlamalı ve ardından örneğin "Hey Facebook, Emma'ya WhatsApp'ta mesaj gönder" gibi komutlar vermelidir. Bu gibi komutlar vererek, cep telefonunu elinizde tutmanıza gerek kalmadan mesajınız otomatik olarak alıcıya gönderilecektir.

Özetlemek gerekirse, Meta'nın AI tabanlı ses teknolojisi hala geliştirilme aşamasındadır ve henüz sık kullanılmamaktadır. Bu teknolojilerin hem gerçek hayatta hem de artırılmış dünyada iletişim kurma şeklimizi nasıl değiştirebileceğini ancak varsayabiliriz. Bununla birlikte, Meta'nın Sesli Asistanının, konuşmalarda bağlamsal ipuçlarını toplamak ve sesinizi ve yüz ifadelerinizi tanımak için tasarlandığını ve Oculus ve Ray'deki Facebook Asistanının sesli komut işleviyle anlık mesajlaşma fırsatlarını birbirine bağlayarak Amazon ve Google Asistanlarını yenmeyi hedeflediğini belirtmekte fayda var. -Yasaklar.

Bu güncellemenin tam olarak ne zaman işlevsel olacağı doğrulanmadı ancak bunun yalnızca AR akıllı gözlük kullanan sınırlı bir kitleye fayda sağlayacağı söylenebilir.